Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bu Kez Bakkal Borcu Değil Otel Borcu Ödediler

Bu Kez Bakkal Borcu Değil Otel Borcu Ödediler
333 views
21 Mayıs 2020 - 14:10

Bu Kez Bakkal Borcu Değil Otel Borcu Ödediler

 

Haber: Mustafa OĞUZ

Geçtiğimiz günlerde, “Bu Çığlığı Duyacak ‘Hayırsever’ Aranıyor” başlığıyla İzmir’in Basmane semtinde yaşanan insanlık dramını duyurduğumuz habere, yardımseverler duyarsız kalmadı.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan Koronavirüs salgını sürecinde, İzmir’in Basmane semtinde içlerinde mülteci ve göçmenlerinde bulunduğu bir çok yoksul insan çalışamadıkları ve otel paralarını ödeyemedikleri için otellerinden atılmışlardı.

ÇIĞLIĞI DUYDULAR

Kalacak yerleri olmadığı için gündüzleri sokaklarda vakit geçirip, gece ise Kültarpark içinde ve cami avlularında ya da parklarda yatan göçmenlerin çığlığına yardımsever vatandaşlar sessiz kalmadı.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bir grup yardımsever Basmane’deki bir otelde günlüğü 20 TL kalan ancak koronavirüs nedeniyle çalışamadıklarını için birikmiş borçlarını ödeyemeyen bu insanların borçlarını ödedi.

İNSANLIK DERSİ
İzmir de görev yapan bir aile hekimi, otel ücretini ödeyemediği için sıkıntı yaşayan bir hastasının otel borcunu ödemeye gittiğinde, ayni durumda başka kişilerinde olduğunu öğrendi. Bunun üzerine yardımsever arkadaşlarıyla birlikte, aralarındaki topladıklar parayla 8 kişinin otel borcunu ödeyerek sokağa atılmalarını önledi. Ayrıca bölgedeki yoksul vatandaşlara da  gıda yardımında  bulundular. Israrlara rağmen kimliklerini açıklamayan yardım severler bundan sonra da otelcilerle irtibatta kalarak yardımlarını sürdüreceklerini  söylediler.
Bölgede halen otel paralarını ödeyemeyen bir çok Afrikalı göçmen bulunmakta.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.