Yerelin Sesi

Bu Görüntüler Artık Yaşanmayacak

Bu Görüntüler Artık Yaşanmayacak
638 views
16 Mayıs 2020 - 12:23

Bu Görüntüler Artık Yaşanmayacak

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı yıllardır yağan her yağmurda, yollar ve sokaklar sular altında kalıyordu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kanayan yaraya parmak bastı.

Yağmur yağdığında, tarihi çarşı göle dönüyor, dükkanlar sular içinde kalıyordu. Alışverişe gelen vatandaşlar yolda yürümekte güçlük çekiyordu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yıllardır kanayan yarayı durdurmak için harekete geçti. Soyer, 41 yıl önce yapılan alt yapıyı yenileme çalışmasını başlattı.1979 yılında yapılan ve artık çarşının yükünü kaldırmayan alt yapıyı komple yenileniyor. Belediye ekipleri, bugün 2′ inci Beyler sokağında ilk kazmayı vurdu.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, Başkan Soyer’ in büyük cesareti sayesinde, artık eski görüntülerin yaşanmayacağını söyledi.

Girgin, “Çok uzun yıllardan beri kanalizasyon ve yağmur sularının ayrı kanallara alınması ve komple çarşı alt yapısının yenilenmesi bugün itibariyle başladı.2′ inci Beyler sokağından başlanan çalışmaları Dernek saymanımız ve Konak mahalle muhtarımız Tamer Yıldırım yakından takip ediyor. Su şebekesi boruları 1979 yılından döşenmiş. Kemeraltı alt yapısına girmeyi cesaret gösteren İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanımız Tunc Soyer’e yürekten teşekkürler. Ve onunla beraber yürüyen tüm ekibine de Kemeraltı esnafimız adına minnettariz. Hayırlısı olsun” dedi.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.