Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bu Çığlığı Duyacak ‘Hayırsever’ Aranıyor

Bu Çığlığı Duyacak ‘Hayırsever’ Aranıyor
793 views
17 Mayıs 2020 - 11:18

Bu Çığlığı Duyacak ‘Hayırsever’ Aranıyor

 

Haber: Mustafa OĞUZ

Alt gelir seviyesine sahip vatandaşlar ile Suriyeli mülteciler ve diğer ülkelerden gelen göçmenlerin yaşadığı Basmane’de yeni bir insanlık dramı yaşanıyor. İçlerinde Afrika kökenli göçmenlerin de olduğu çok sayıda yoksul, kaldıkları ucuz otellerin parasını ödeyemeyince kapı dışarı edildi. Hükümetin dağıttığı yardımlardan faydalanamadıklarını söyleyen göçmenler, “Hiç bir gelirimiz yok. Gündüzleri sokaklarda vakit geçirip, gece ise Kültarpark içinde ve çevresindeki cami avlusu ya da parklarda yatıyoruz” dedi.

Korona salgını başladığından beri çalışmadıkları için yemek yiyecek paraları bile olmadığını ve aç karnına gece uyuyamadıklarını söyleyen göçmenler, “Çalışamadığımız için otel parasını da ödeyemedik ve dışarı atıldık. Ne gıda alabiliyoruz ne de yatacak yerimiz var. Ne olur bizim sesimizi yetkililere duyurun” ifadelerini kullandı.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
Bölge esnafı da yaşanan insanlık dramını doğrulayarak “Hangi birine yardım edeceğimizi bilmiyoruz. Onların bu sıkıntılarını duyacak, onlara el uzatacak hayırseverlere ihtiyaç var. Durumları bizleri de çok üzüyor; elimizden geldiğince destek oluyoruz ama o da bir yere kadar maalesef” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.