Yerelin Sesi

Boşanmak İçin Kocasını Arıyor

Boşanmak İçin Kocasını Arıyor
690 views
06 Haziran 2020 - 17:36

Boşanmak İçin Kocasını Arıyor

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir’de yaşayan üç çocuk annesi 28 yaşındaki Alev Doğru, dört yıl önce ortadan kaybolan eşi Eyüp Doğru’nun bulunmasını istedi. Doğru, açtığı boşanma davasının, eşinin ölüsü veya dirisi bulunmadığı için boşanamıyor .

Alev Doğru, eşinin dört yıl önce 13 Nisan 2016 tarihinde Manisa’da oturdukları evden ‘kahvehaneye gidiyorum’ diye ayrıldığını ve arkadaşlarıyla birlikte daha sonra Kuşadası İlçesi’ne gittiklerini belirtti. İddiaya göre eşinin burada bir arkadaşıyla, Yunanistan’a yasa dışı yollarla mülteci kaçırdıklarını ve yüklü miktarda para aldıklarını iddia eden Doğru, “Tekne bozuk olduğu halde M., isimli arkadaşı ve mültecilerle birlikte denize açılmışlar. Tekne su almaya başlayınca Yunan sahil güvenlik ekipleri gelip kurtarmış. Yunan adasına çıkarıldıklarını, fakat polisin dalgınlığından faydalanıp kaçtıklarını öğrendim. Arkadaşı M, yüzerek Türk tarafına geçmiş fakat eşim Eyüp’e ne olduğunu bilmiyor. O günden bu yana ne dirisinden, ne de ölüsünden haber alamadık” diye konuştu.

“DEVLET YARDIM ETSİN”
Eşini bulmak için ulusal kanallarda programlara katıldığını; emniyete kayıp başvurusu yaptığını da sözlerine ekleyen Alev Doğru, “Eşimden dört yıldır bir haber yok. Kendisinden boşanmak için gaiplik davası açtım. Bulunamadığı için her iki dava henüz sonuçlanmadı. Nişanlandım, boşanamadığım için evlenemiyorum. Dışişleri Bakanlığı’ndan yardım istiyorum. Eşim Yunanistan’ta yakalanıp cezaevine konmuş olabilir. Devletten yardım istiyorum. Eşimi görenlerin 0 543 558 0 947 ve 155 Polis İmdat telefonunu arayıp bilgi verebilir” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.