Bornovalılar Tiyatroya, Kitaplar Köy Okullarına - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:25

Bornovalılar Tiyatroya, Kitaplar Köy Okullarına

Bornovalılar Tiyatroya, Kitaplar Köy Okullarına
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2019 - 10:00

313 views
reklam

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) Kursiyer Oyunları Festivali büyük coşkuya sahne oluyor. Çocuk, genç ve yetişkin kursiyerlerin yanı sıra Kent Konseyi üyelerinin de kursiyer olarak yer aldığı yedi oyun sanatseverlerle buluşmaya başladı. Oyun biletlerini kitap bağışı karşılığı veren BBŞT, 18 günde yapılacak 28 gösterimin ardından bir köy okulunda kitaplık kuracak. 276 kursiyerin rol alacağı oyunlar sadece sahnede değil Büyükpark’ta da Bornovalılarla buluşacak.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyer Oyunları Festivali, Kent Konseyi Tiyatro Grubu’nun ‘Sevgili Doktor’ oyunuyla başladı. Bir yandan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde oyunlar sahnelenirken bir yandan sanat Büyükpark’a taşınacak. “Kuşlar Toplantısı” ve “Don Cristobita ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü” oyunları 25 ve 26 Mayıs günlerinde Büyükpark’ta izleyicilerle buluşacak. Aynı tarihlerde BBŞT kursiyerleri 6 oyunu birden tiyatroseverlerle buluşturacak. Bornovalılar festival boyunca tiyatro dolu günler geçirirken, bilet karşılığında toplanan kitaplar da köy okullarındaki çocukların geleceğine ışık tutacak. Festivalin ardından belirlenecek bir köy okulunda kütüphane kurulacak.

Sanatın Eliyle Geleceğe Dokunmak

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, BBŞT’nin her yaştan insanı tiyatroyla buluşturduğunu, böylece yalnızca çocuk ve gençlere değil, onları yetiştiren insanlara da sanatın eliyle dokunup, geleceği güzelleştirdiğini dile getirdi. İduğ, tüm Büyükpark’ı sahne yapmaya hazırladıklarını belirtirken, “Çünkü tiyatro hayatın kendisidir ve her yerdedir. “Önce insan” diyerek çıktığımız yolda amacımız Bornova’da daha çok insana ulaşmak, tiyatroyla tanışıklığı arttırmak ve daha çok hayata dokunmak. “Bornova hepimizin” diyerek, bu sene de her sene olduğu gibi Bornovalıları kursiyer oyunları festivalimizi izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.