Yerelin Sesi

Bornova’da Sağlığa, Geçici Merkez

Bornova’da Sağlığa, Geçici Merkez
18 Haziran 2020 - 8:07

Bornova’da Sağlığa, Geçici Merkez

 

Bornova Naldöken’de bulunan 11 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nin deprem riski nedeniyle en az 8 ay boyunca kapatılarak güçlendirilmesi ihtiyacı ortaya çıkınca, imdada Bornova Belediyesi yetişti. Sağlık Merkezi, çalışmaların devam edeceği süre boyunca Belediyeye ait Naldöken Kültür Merkezi’nde hizmet verecek.

İnsan sağlığının her şeyden önce geleceğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu sağlık merkezinin 8 ay kapalı kalmasına izin veremeyiz. Kültür Merkezimiz bu dönemde kullanımlarına sunulacak, ihtiyaç duydukları süre boyunca kullanabilecekler” dedi.

“İZİN VERMEYİZ”
Naldöken Kültür Merkezi’ni Aile Sağlığı Merkezi’nin yetkilileri ve Naldöken Mahallesi Muhtarı Mustafa Özgen ile birlikte yerinde inceleyen Başkan İduğ, “Naldökenlilerin Aile Sağlığı Merkezi’nin uzun bir süre kapalı kalması, sağlık hizmeti almak için uzak bir yere gitmelerine izin vermeyiz. Normalleşme süreciyle birlikte kültür merkezimizde, sağlık çalışanlarımızın çalışmasını engellemeyecek biçimde bir programlama yapacağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.