Yerelin Sesi

Bornova’da ‘Okul Dışarıda’

Bornova’da ‘Okul Dışarıda’
385 views
21 Haziran 2020 - 8:37

Hanerin Videosu:

YouTube video

 

Bornova’da ‘Okul Dışarıda’

 

Bornova Belediyesi ‘Okul Dışarıda’ projesi ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan ve normalleşme süreci ile dışarıya çıkmaya başlayan çocuklara özel etkinlik düzenledi. Kavaklıdere ve Gökdere Mahallelerinde sosyal mesafe tedbirleri alınarak gerçekleşen etkinlikle moral bulan çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi.

Etkinlik alanına 15 ‘er kişilik guruplar halinde alınan 4-6 yaş arası çocukların önce ateşi ölçüldü, ardından da maske dağıtılarak takmaları sağlandı. Sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilen çemberlerin içindeki sandalyelerde çalan müziklerle eğlenen minikler, koronavirüsten korunmak için yapılması gerekenler, el yıkama yöntemleri gibi konularda da bilgilendirildi.

ÇEMBERDEN ÇIKMADAN
Parmak oyunları, bilmece ve pandomim gösterilerinin yer aldığı etkinlikte çemberin içinden çıkmadan rontlarla dans eden çocuklar, eğlencenin sonunda çalınan İzmir Marşı’na ellerinde bayraklarla eşlik etti.

HER GÜN BAŞKA MAHALLEDE
‘Okul Dışarıda’ projesi 22 Haziran Pazartesi Laka ve Eğridere Mahalleleri, 23 Haziran Salı Çamiçi ve Kayadibi Mahalleleri,24 Haziran Çarşamba Karaçam ve Beşyol Mahalleleri’nde gerçekleşirken, 25 Haziran Perşembe günü de Yakaköy ve Çiçekliköy’de olacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.