Yerelin Sesi

Bornova’da İstihdam’a İmza

Bornova’da İstihdam’a İmza
641 views
14 Haziran 2020 - 7:51

Haberin videosu:

YouTube video

Bornova’da İstihdam’a İmza

 

Bornova Belediyesi ve Pınarbaşı Züccaciye Toptancıları Sitesi Fincancılar Çarşısı Yönetimi, çarşının istihdam ihtiyacını karşılamak üzere protokol imzaladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Site Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Telingün’ün imzaladığı protokole göre sitedeki işletmelerin personel ihtiyacı, Bornova Belediyesi’nin istihdama yönelik projesi Altın Bilezik’e kayıtlı kişiler arasından karşılanacak.

Fincancılar çarşısının personel ihtiyacını karşılamak için yapılan işbirliğinin istihdama yönelik önemli bir adım olduğunu ifade eden Başkan İduğ, “Başlattığımız Altın Bilezik projemizle işe ihtiyacı olanla iş verenleri bir araya getiren bir platform oluşturuyoruz. İş arayanların eğitim ihtiyaçlarını tamamlıyor, istihdamını daha kolay hale getiriyoruz. Yaptığımız bu protokolle hem Bornovalının işe ulaşmasına, hem de Züccaciye Toptancıları sitemizin çalışan ihtiyacına katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

“ELEMAN BULMAKTA ZORLANIYORUZ”
Başkan İduğ’a çarşı için verdiği desteklere plaket vererek teşekkür eden Mehmet Telingün ise, “Belediyemizle birlikte bir projenin içinde yer almaktan çok mutluyuz. Sitemizdeki işletmeler şoför, pazarlamacı, tezgahtar, depocu, muhasebeci ve bahçevan gibi çok değişik mesleklerde kalifiye çalışan bulmakta zorlanıyor. Altın Bilezik gibi bir proje yaptığınız, iş arayanla bizleri buluşturduğumuz için ayrıca teşekkür ederiz. Bornova’daki yapacağımız bu işbirliklerinin daha da büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.