Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bornova’da 19 Mayıs Şenlik Havasında Geçecek

Bornova’da 19 Mayıs Şenlik Havasında Geçecek
298 views
17 Mayıs 2019 - 7:40

Bornova Belediyesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılını, düzenleyeceği Gençlik Şöleni ile kutlayacak. İki gün sürecek Şölen, 17 Mayıs Cuma akşamı Büyük Park’taki Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nda latin dansları gösterileri ile başlayacak.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı Bornova’da coşkuyla kutlanacak. Vatandaşlar, Bornova Belediyesi’nin düzenleyeceği Gençlik Şöleni’nde buluşacak. İki gün sürecek Şölen’in adresi Bornova’nın sembol alanlarından Büyük Park olacak. Şölen, üniversite öğrencilerinin latin dansı gösterilerinden Bornovalı sanatçıların konserlerine, fener alayından açılacak stantlara dopdolu bir içerikle Bornovalıları buluşturacak. Kültür ve yardımlaşma derneklerinden spor kulübü derneklerine, düşünce gruplarından dans topluluklarına onlarca oluşum açacakları stantlar ile 19 Mayıs coşkusuna ortak olacak.

Bornovalı Sanatçılar Sahnede Olacak

Kutlamalar, akşam ise Fener Alayı’yla devam edecek. İş Bankası Viyadük altından saat 21.00 başlayacak yürüyüş, Mustafa Kemal Caddesi üzerinden Büyük Park’a uzanacak. Burada 21.30’da başlayacak konserde Bornovalı sanatçılar; Serhat Doğan (Normal), Bülent Polat (Ters Yön), Serhat Yıldız (Pinti), Emre Kontaşlı (Çirkef), Fiza Nadirova (Dolce Band), Nilay Özsırkıntı (Dolce Band) ve Orbay Sakarya Dolce Band eşliğinde sırasıyla sahneye çıkacak.          

‘Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmak adına…’

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tüm Bornovalılara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu birlikte yaşama çağrısı yaptı. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı olduğuna dikkat çeken Başkan İduğ, “Bu anlamda Bornova Belediye Başkanı olarak büyük bir heyecan duyuyorum. Cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkmak adına 100. Yıla özel olarak planladığımız Gençlik Şölenimizde hep birlikte olalım” diye konuştu.

Bornova Belediyesi Gençlik Şöleni Programı /17 – 18 Mayıs 2019

17 MAYIS 2019 CUMA

Latin Dansları Festivali

Yer: Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu / Büyük Park

Saat: 19.00 – 20.30

18 MAYIS 2019 CUMARTESİ

Stantların açılması

Yer: Büyük Park

Saat: 13.00 – 19.30

Latin Dansları Festivali

Yer: Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu / Büyük Park

Saat: 19.00 – 20.30

Fener Alayı

Başlangıç: Viyadük Altı (Mustafa Kemal Caddesi’nden 154 sokağa)

Bitiş: Büyük Park

Saat: 21.00

Konser

Yer: Büyük Park

Saat: 21.30 – 23.00B

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.