Yerelin Sesi

Bornova Meclisi’nde ‘İrade İpoteki’ Tartışması

Bornova Meclisi’nde ‘İrade İpoteki’ Tartışması
10 Haziran 2019 - 13:31

Haber/YERELİN SESİ

Bornova Belediyesi’nde geçen Mart ayında seçimden 1 gün önce işe alınan 11 kişi işten çıkarılmıştı. İşten çıkarılan 11 kişiye ilişkin durumu AK Parti grubu belediye meclisine taşıdı. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise yapılanın işten çıkarılma olmadığını ifade etti.

19-29 Mart tarihleri arasında Bornova Belediyesi’ne alınan 11 kişinin işten çıkarılması ilişkin durumu AK Parti grubu meclise taşıdı. Sürece ilişkin Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’dan bilgi isteyen AK Parti meclis üyesine İduğ, “Seçimden bir gün önce saat 16.30’da işe alınan kişiler çıkarıldı. Yaptığımız işten çıkarma değildir. İhtiyacımız varsa alırız, kimi alacağımıza biz karar veririz. Kimse kusura bakmasın” dedi.

Başkan İduğ daha önce yaptığı açıklamalarda, 31 Mart yerel seçimlerinden hemen önce işe alınan 11 kişiden 4’ünün de yönetim kurulu kararı alınmadan, mevzuata aykırı bir şekilde işe başlatıldığını söylemişti.

‘İrade İpoteki’ Başkana mı Meclise mi ?

Meclis toplantısında söz alan AK Parti Meclis üyesi, İduğ’a “Siz irademe ipotek koydurtmam diyorsunuz ama biz de meclis üyelerinin iradesine ipotek koymamanızı rica ediyoruz” dedi. Başkan İduğ’un AK Partili meclis üyesine ise yanıtı, “Baştan beri açıklık ilkesini basa basa anlatıyoruz. Her şey şeffaf olmalı, bundan sonra da öyle olacak. İradeye ipotek koydurmam derken bunu ifade etmek istedim” şeklinde oldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi