Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bodrum’da bayram erken başladı 

Bodrum’da bayram erken başladı 
154 views
30 Temmuz 2020 - 15:08

Bodrum’da bayram erken başladı 

Kurban Bayramı arifesinde Bodrum sahilleri doldu taştı, trafik durma noktasına geldi. Kurban Bayramı’nı Bodrum’da geçirmek isteyen yerli turistler sahillere akın etti. İlçeye giren araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Konaklayacakları otellere ulaşan yerli turistler soluğu mavi sularda aldı.

Bodrum’daki yoğunluğun ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yerli turistin 750 bini aştığını söyleyerek, “Bodrum’da inanılmaz bir yoğunluk oluşmaya başladı lütfen maske, mesafe, hijyen kurallarına uyalım. Koronavirüs salgını tüm yurtta halen devam ediyor. Lütfen tüm kurallara uygun bir şekilde bayram tatilini geçirelim” dedi.

800 bin kişi geldi
Birçok otel, pandemi sürecinin ardından ilk kez tam doluluğu yakalayabildi. Otellere giren yerli turistlerin ateş ölçümleri, maske ve hijyen jelleri teker teker dağıtıldı. Bodrum Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Alişir Şahin, “Oteller yüzde 90 doluluk oranlarını yakaladı. İç pazarda ciddi bir hareketlilik var. Bodrum’daki tesislerin yüzde 90 doluluk oranlarında eskiden yüzde yüz dolu olduğu için 1 milyon turisti buluyordu. Şimdi ise 800 bin kişiyi misafir edeceğiz, ağırlayacağız gibi görünüyor” diye konuştu. Dış pazarın yeni açıldığını da vurgulayan Şahin, İngiltere’den gelinmeye başlandığını; Polonya’dan ise Ağustos ayı başında turistlerin gelmeye başlayacağını vurguladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.