Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bitlis’ ten İzmir’ e 4 ateş düştü

Bitlis’ ten İzmir’ e 4 ateş düştü
52 views
05 Mart 2021 - 8:14

Bitlis’ ten İzmir’ e 4 ateş düştü

Bitlis’te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterden şehit olan 11 askerden 4’ünün Gaziemir Kara Havacılık Alay Komutanlığı personeli olduğu ve geçici görevle Elazığ’a gönderildiği öğrenildi. Kırıma uğrayan helikopterin de İzmir kayıtlı olduğu aktarıldı. Şehitlerin ailelerinin İzmir’de yaşadığı ve şehadet haberlerinin ailelere ulaştığı bildirildi.

Bingöl’den Tatvan’a giden Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu aralarında Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın olduğu 11 asker şehit oldu, 2 asker yaralı kurtarıldı.

Şehit düşen askerlerden 4’ünün Gaziemir Kara Havacılık Alay Komutanlığı personeli olduğu ve geçici görevle bir gün önce Elazığ’a gönderildikleri öğrenildi. Kırıma uğrayan helikopterin de İzmir kayıtlı olduğu aktarıldı. Şehitlerin ailelerinin İzmir’de yaşadığı ve şehadet haberlerinin ailelere ulaştığı bildirildi.

Şehit askerlerden Tekns.Kd.Çvş.Şükrü Karadirek’in Menderes’in Kasımpaşa Mahallesi’nde yaşadığı öğrenilirken Karadirek’in ailesine acı haber görevliler tarafından ulaştırıldı. Şehit Şükrü Karadirek’in memleketi Afyonkarahisar’da defnedileceği aktarıldı. Merhum Şükrü Karadirek’in 7 Eylül 2019 tarihinde ve Elif Karadirek’ ile evlendiği ve çiftin 3 aylık İbrahim Aras adında erkek çocukları olduğu öğrenildi.

P.Uzm.Çvş.Tolga Demirci’nin Gaziemir ilçesinde bulunan ailesine acı haber ulaştırıldı. Demirci’nin cenazesinin Kayseri’de defnedileceği belirtildi.

Kr.Plt.Yzb.Tayfun Kureş’in Karabağlar’da yaşayan ailesine de şehadet haberi verilirken Kuraş’in naaşının Ankara’da defnedileceği aktarıldı.

Narlıdereli olan diğer şehidin isminin kısa süre içerisinde yetkililer tarafından duyurulacağı aktarıldı.

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır; yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Türk Milletinin başı sağolsun..

Korgeneral Osman ERBAŞ
Topçu Kd.Çvş. Nazmi YILMAZ,
Alb.Şentürk AYDINYER,
Bnb.Alptekin KÖPRÜLÜ,
Bkm.Yzb.Salih SARIOĞLU, Asb. Mehmet DEMİR,
Asb. Ömer UMULU,
Plt.Yzb.Tayfun KUREŞ,
Plt.Yzb.Gökhan UYSAL,
Kd.Çvş.Şükrü KARADİREK ve
Uzm.Çvş.Tolga DEMİRCİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.