Yerelin Sesi

Bir Günde 98 Ölüm

Bir Günde 98 Ölüm
10 Nisan 2020 - 17:25

Bir Günde 98 Ölüm

 

Haber : Murat ERVİN

Son Dakika… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 98 hastanın daha vefat ettiğini ve toplam vefat sayısının 1006 olduğunu kaydetti. Milletvekillerine de çağrıda bulunan Bakan Koca, “Mecliste oybirliği ile Sağlıkta Şiddet Yasası’nı çıkarırsak bu millet sizi asla unutmayacaktır” dedi.

Bugün Bilim Kurulu toplantısı yapıldığını ve son durumun değerlendirildiğini açıkladı. Bakan Koca, bugüne kadar 307 bin 216 kişiye test yapıldığını, bugün ise 30 bin 864 yeni test uygulandığını vurguladı. Bugün 4 bin 747 yeni vaka tespit edildiğini aktaran Bakan Koca, “Maalesef bugün 98 vatandaşımız vefat etti. Bu vefatlarla birlikte yaşamını yitirenlerin sayısı toplam 1006’ya ulaştı. Yine bugüne kadar 2 bin 423 hastamız da iyileşti” ifadelerini kullandı.

“BASİT TEDBİRLERLE ÖNLENEBİLİR
Türkiye’de 1 milyon 61 bin sağlık görevlisi olduğunu ve hakemlerle görüşme halinde olduğunu söyleyen Bakan Fahrettin Koca, “Hekimlerimizin bizlere söylediği şey, hastanelerde bulunanların çoğu hastanın aslında çok basit tedbirlerle engellenebilecek düzeyde olduğudur. İşte bu yüzden evden çıkmayın, çıkmak zorundaysanız da hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmeleridir. Bunu basit önlemler hayat kurtarır” diye konuştu.

REDDEDİLEN YASAYA DESTEK İSTEDİ
Geçtiğimiz günlerde AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla Sağlıkta Şiddet Yasası’nın reddedilmesinden sonra Bakan Koca yeni bir yasa çalışması yaptıklarını sözlerine ekledi. Milletvekilleri seslenen Bakan Koca şunları söyledi: “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, adalette dengi bir ceza ile cezalandırılmalıdır. Bu yasa tasarısının meclisin her üyesinin ‘Evet’ oyuyla biran önce yasalaşmasıdır. Yasa oybirliği ile çıkarsa Meclisi yürekten alkışlayacağız ve bu kararı asla unutmayacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi