Yerelin Sesi

Bir Ekmek de Sen Koy

Bir Ekmek de Sen Koy
05 Nisan 2020 - 15:48

Bir ekmek de sen koy

Haber : Mustafa Oğuz

İzmir ‘de  ve yoksul mahallelerde oturanların karınlarını doyuracak  bir tutam ekmek umudu onların bu durumuna duyarlı olan hayırsever vatandaşların destek verdiği askıda ekmek kampanyaları oluyor. Korona virüsün salgını nedeniyle işsizliğin da artmasıyla artan talep  kampanyalar da  yeterli gelmiyor. İzmir’in yoksul bölgelerinden biri olan Basmane semtinde sürdürülen askıda ekmek kampanyası , burada yaşayanlar için umut oluyor. Yoksul insanların da karnı doyuyor.

Kampanyayı düzenleyen duyarlı fırıncı esnafı , “Sadece ekmekle beslenerek günlerini geçiren yüzlerce insan var. Fakat koronavirüsün ortaya çıkmasından sonra çalışamayanların sayısı işsizlikte artınca askıda ekmeğe talepte arttı. Aylar önce başlattığımız askıda ekmek kampanyasına hayırseverler duyarsız kalmadı. Ekmeğe muhtaç olan bir insana ekmek  yok demek insanlık adına mümkün değil. Destek devam ettikçe bu işsiz insanların ve çocuklarının karnı doyacak” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi