Beytaş: "Asıl istifa etmesi gereken kişi Önder Aksakal'dır" - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:12

Beytaş: “Asıl istifa etmesi gereken kişi Önder Aksakal’dır”

Beytaş: “Asıl istifa etmesi gereken kişi Önder Aksakal’dır”
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2019 - 8:33

431 views
reklam

YERELİN SESİ

DSP Genel Başkan Adayı Ayşe Hazal Beytaş, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın Ekrem İmamoğlu’na PM’den açık destek kararı çıkmasına rağmen, İmamoğlu’nu desteklememesi gündemine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Beytaş yaptığı açıklamada, partiden istifa edenlerin olduğunu vurgularken, asıl istifa etmesi gerekenin Önder Aksakal olduğunu söyledi.

DSP Genel Başkan Adayı Ayşe Hazal Beytaş, dün Kıbrıs Şehitleri Caddesinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, DSP Genel Başkanının  son beyanatlarıyla hem başında olduğu partinin hem de ilerici ve demokratik refleksli halkın çoğunluğuyla ters düştüğünü belirtti.

‘DSP ağır bir vebalin altına girmiştir’

Mustafa Sarıgül’ün başkanlığını yaptığı Şişli Belediyesi’nde danışman olarak görev yapan gazeteci Mustafa Gültekin,in Önder Aksakal’ın basında yer alan açıklaması için öne sürdüğü iddianın düşündürücü olduğunu vurgulayan Beytaş, “Eğer doğruysa, yani Aksakal bu beyanatını almış olduğu paralar nedeniyle yapmış ise- ki şu ana kadar bu konuda herhangi bir tekzip veya yalanlamaya şahit olmuş değiliz-DSP ağır bir vebal altına girmiş demektir. Şayia olmasını umduğumuz “AKP’den alınan paralar” konusunda pari çalkalanıyor. Tam olarak ne olduğunu bilemiyoruz ancak anlaşılan o ki, halkın gündemiyle DSP Genel Başkanı’nın gündemi örtüşmüyor. Demek ki, Aksakal’ın “kim fazla verirse onunla ittifak ederim” sözü bir dil sürçmesinden ibaret değilmiş” ifadelerini kullandı.

İki PM üyesi ve genel sekreterin hem PM’den, hem de partiden istifa ettiklerini hatırlatan Beytaş, asıl istifa etmesi gerekenin Önder Aksakal olduğunu ifade etti. Beytaş Aksakal’ın bir tek Genel Başkanlıktan değil, üyelikten de ‘layık olmadığı’ ifadelerini kullanarak istifa etmesi gerektiğini söyledi. Beytaş, “Buradan DSP’nin Üst yönetim organlarını Önder Aksakal’ın Genel Başkanlık’tan azledilme sürecini başlatmaya çağırıyoruz. Önder Aksakal son PM  karalarına aykırı beyanatlar vermesi nedenliyle Merkez Disiplin Kurulu tarafından ifade vermeye çağrılmalıdır. Ayrıca, Hem PM hem de Merkez Displin Kurulu -Genel Başkan dahil her kim partinin siyasal tavrını belirleyecek yönde kararlar almaları için bir takım çevrelerden para almışsa -bu iddiaları gündemine almalı ve en kısa zamanda sonuçlandırmalıdır” diye konuştu.

‘Kimsenin talimatına göre değil…’

Ayşe Hazal Beytaş, “Ecevit çizgisinden ayrılmayan Demokratik Solcular,  Atatürk ilkelerine gönülden bağlı, laik, demokratik cumhutriyet yanlısı halkımızla aynı cephededir” ifadelerini kullanırken, ” Kimsenin talimatına göre değil , cumhuriyetin değerlerine göre tavır belirlerler   tepkisini ona göre  koyarlar ve 23 Haziran seçimlerinde de baskıcı AKP iktidarına  karşı Ekrem İmamoğlu’nun bulunduğu cephede yer alırlar” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.