Yerelin Sesi

“Ben Bittim, Nolur Yardım Edin”

“Ben Bittim, Nolur Yardım Edin”
646 views
01 Haziran 2020 - 7:57

Haberin videosu:

YouTube video

“Ben Bittim, Nolur Yardım Edin”

 

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 4 yıldır görev yapan hemşire Serap Turan, yaklaşık 1.5 yıldır tayin olmayı beklediğini fakat pandemi süreciyle birlikte bunun bir türlü gerçekleşmediğini söyledi. 14 yaşındaki kızının 1.5 yıldır Trabzon’da kendisini beklediğini kaydeden Serap hemşire, “Pandemi sürecinde kaldığım lojmanı boşaltmam istendi. Kalacak yerim yok. Maaşımda da haciz var. Hem maddi hem manevi olarak bittim ne olur bana yardım edin” diyerek sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Eşinden boşandığını, evliliklerinden olan tek kızlarını ailesinin yaşadığı Trabzon’a gönderip okula kaydettirdiğini anlatan Serap Turan, paylaştığı videoda şunları söyledi: “Ege Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapıyorum. Eşimden ayrıldım. 1.5 yıldır tayin için uğraşıyorum. İzmir’den ayrılmak istiyorum. Kızım 1.5 yıldır memlekette, ayrıyız. 14 yaşındaki kızımın psikolojik sorunları baş gösterdi. Tayin girişimimi oldu ancak rektörlük izin vermedi. Sonra pandemi süreci geldi, bu yüzden gidemedim. Şükürler olsun bu süreci milletçe atlattık. Bu süreçte hastanenin tahsis ettiği lojmanda kalıyordum. Evim de yok burada. Salı günü lojmanlar boşaltılacak, sokakta kalacağım. Rica ediyorum Sağlık Bakanlığı’ndan ve rektörlükten, maaşımda haciz de var, maddi manevi bitmiş durumdayım. Ne olur beni gönderin.”

Yerelin Sesi Gazetesi’ne konuşan Serap hemşire, videoyu izleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kendisine kalacak yer ayarlanacağını asistanı aracılığıyla ilettiğini açıkladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.