Yerelin Sesi

Belediyeye Ameliyathane Sistemi

Belediyeye Ameliyathane Sistemi
11 Nisan 2020 - 10:36

Belediyeye Ameliyathane Sistemi

 

Koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri güçlendirmeye devam eden Karşıyaka Belediyesi, ana hizmet binasını ultraviyole ışık sistemi ile dezenfekte etmeye başladı. Ameliyathanelerin dezenfeksiyonu için kullanılan yöntemlerden ‘ultraviyole ışık’ sistemini ana hizmet binasına taşındı. Koronavirüse karşı önlem amaçlı olarak temin edilen UV-C lambalar, bina içerisinde vatandaşların ve personelin en yoğun olduğu hizmet alanlarına yerleştirildi.

Halkla ilişkiler, sosyal hizmetler ve gelir birimi gibi noktalara toplam 13 adet lamba konulurken, Örnekköy Şantiyesi’nde işçilerin kullandığı iki alana da aynı sistem kuruldu. Bakteri ve virüsleri yok etme özelliği olan lambalar, ortamda insan bulunmayacak şekilde gece saatlerinde belirli bir süre çalıştırılarak dezenfeksiyon sağlayacak. Ayrıca, farklı alanlarda kullanmak üzere sipariş edilen bir adet taşınabilir uv dezenfeksiyon robotu ile insan bulunan ortamlarda çalışabilen hava temizleme ünitesini önümüzdeki hafta devreye alınacak.

IŞIKLA TEMİZLENİYOR
Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini genişletmeye devam ettiklerini aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Ameliyathane gibi sterilizasyonun en yoğun olması gereken yerlerde kullanılan ultraviyole ışık tekniğini ana binamızda hizmet uygulamaya başladık. Bina geneline yerleştirdiğimiz lambalar gece saatlerinde çalışarak bulunduğu ortamı dezenfekte edecek ve bu sayede koronavirüs tedbirlerimiz daha da güçlenmiş olacak. Amacımız vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde hizmet sunabilmek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi