Yerelin Sesi

Bebek Kusmuğuna 400 TL

Bebek Kusmuğuna 400 TL
718 views
08 Temmuz 2020 - 8:55

Bebek Kusmuğuna 400 TL

Şirinyer’de kucağında 1 yaşındaki bebeğiyle taksiye binen Atife S., bebeğinin takside kusması üzerine adeta hiç beklemediği tekpikye karşılaştı. Taksi ücreti 12 TL tutmasına karşın 85 lira ödeyen Atife S., kendisinden temizlik için 400 TL istendiğini iddia etti.

Yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaşan Atife S., şunları yazdı: “Gaziemir Merkez Taksi Durağına bağlı çalıştığını öğrendiğimiz taksiye 7 Temmuz Salı günü Şirinyer İşçievleri lambalardan bindim. Kucağımda 1 yaşında bebeğim de vardı. Biraz ilerleyince bebeğim kustu ben de koltuklara gelmesin diye ayaklarımın bulunduğu yere gelmesi için elimden geleni yaptım. Hatta indiğim yerde temizlemeye çalıştım.

Artık herkes taksi şoförü olamayacak

12 TL TUTTU; 85 TL VERDİM YETMEDİ

Ayrıca indiğim yer yakın mesafe 12 TL tuttu. Ben ise şoföre aracı yıkatması için 85 TL verdim. Daha sonrasında adını bilmediğim şoför kapıdan ayrılmayarak 200 TL istiyorum diye tutturdu. Ufacık bebeğin kustuğu yeri temizlememe rağmen ve kat kat fazla para vermeme rağmen şoförü ikna edemedik. Şoför söylene söylene gitti ve yarım saat sonra bir numara bizi aradı. Yıkamacıymış. Aracı 400 TL’ye yıkamış ve parasını vermemiz gerekiyormuş. Anlayamadığım burası İzmir’in göbeği mi, dağ başı mı? Ya da taksici değil mi ki, müşteriye üstelik kucağında bebeği olan bir kadına saygısızca davrandı.”

Bebeklerde kusma nasıl engellenir? Hangi kusma bebeklerde ...

DURAK TAKSİCİYE, TAKSİCİ YIKAMACIYA

Atife S., yıkamacının kendi telefonuna ulaşmasını da “Olayı anlatmak ve şikayet etmek için taksi durağını aradık. Onlar da numaramızı taksi şoförüne veriyorlar. O da yıkamacıya veriyor” diyerek anlattı. Olayın sosyal medyada yayılması üzerine taksi esnafı da yaşananlara tepki gösterdi. Taksiciler, bebeğin kusmasının son derece normal karşılarken, taksici olarak kendilerinin temizlemeye alışkın olduğunu yazdı. Taksiciler Odası’nın gerekli incelemeyi yapacağını da belirten taksici esnafı, bu tür esnafı içlerinde istemediklerini de belirtti.

İŞİNE SON VERİLDİ

Gazetemizin ulaştığı Atife S., taksinin sahibinin kendisini arayıp özür dileğini ve olayın tatlıya bağlandığını söyleyerek, “Taksinin sahibi şoförü adına özür diledi ve şoförün işine son verdiğini söyledi. Biz de olayın daha fazla uzamaması için özrünü kabul ettik” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.