Yerelin Sesi

BBŞT’den 1 Sezonda 118 Oyun

BBŞT’den 1 Sezonda 118 Oyun
27 Mayıs 2019 - 8:55

Bornova Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 27. sanat yılını tamamlarken, sezonu Kursiyer Oyunları Festivali ile tamamladı. BBŞT bu sezon toplam 118 oyuna imza attı.

Bornovalı tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği, tiyatro ve televizyon dünyasına birçok isim kazandıran BBŞT sezonu Kursiyer Oyunları Festivali ile kapatırken, bu sezon 118 oyuna imza attı. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, kursiyerlerin heyecanına ortak olurken, “Bornova Belediyesi Şehir Tiyatromuz; Türk Sineması’na, tiyatrosuna, tv dizilerine yıllardır oyuncu veriyor, yönetmen ve senarist kazandırıyor. Ulusal ve uluslararası festivallerde ilçemizi temsil ediyor. İnanıyorum ki burada gördüğüm kursiyerlerin birçoğu ilerleyen zamanda dizilerde ve filmlerde de rol alacak. Onların yeteneklerini ortaya çıkaran ve yetiştiren tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büyük ilgi gördü

Bornovalı tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Festival, Yetişkin Kursiyer Grubu’nun “Don Cristobita ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü” isimli oyunla başladı.

İki gün süren festival boyunca yine yetişkin kursiyerler; “Şekerpare”, Gençlik Kursiyer Grubu; “Kuşlar Toplantısı”, “Küçük Kara Balık” ve “At”, çocuk kursiyerler ise “Gittim ve Döndüm” isimli oyunlar ile Büyükpark, Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu ve Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkmanın heyecanını yaşadı. Kursiyer Oyunları Festivali’nin en renkli anları ise kursiyer gruplarının tanıtımları sırasında ortaya çıktı. Birbirinden renkli kostümlerle alana çıkan çocuk, genç ve yetişkin kursiyerler büyük alkış aldı.

‘Sanat tüm toplumlar için çok önemli’

Sanatın tüm toplumlar için çok önemli olduğunu ve gördüğü tablonun kendisini çok heyecanlandırdığını dile getiren Başkan İduğ, Türk sinema, televizyon ve tiyatro dünyasına oyuncu, senarist, yönetmen yetiştiren tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Onur Erdoğan ise bu yıl 4 ana kadro, 1 ana kadro çocuk, 1 atölye sahne ve 7 kursiyer oyunuyla toplam 118 kez tiyatroseverlerin karşısına çıktıklarına dikkat çekti. Erdoğan, “Aldığımız geri bildirimler sanatçı yetiştirme yolunda bizleri hem mutlu, hem de motive ediyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi