Yerelin Sesi

Bayraklı’dan 523 Kişilik Savaş

Bayraklı’dan 523 Kişilik Savaş
31 Mart 2020 - 7:59

Bayraklı’dan 523 Kişilik Savaş

 

Koronavirüs salgınına karşı sahadaki 523 personeliyle adeta savaş açan Bayraklı Belediyesi, ilçede temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetlerini aralıksız sürdürürken bir yandan da hem 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyacını karşılıyor hem de sağlık hizmeti veriyor. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Böylesi bir süreçte, çalışanlarımız tüm riskleri göğüsleyerek, üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Onlara minnet borcumuz var” dedi

Bayraklı Belediyesi temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetlerini aralıksız sürdürürken 65 yaş üstü vatandaşların da ihtiyacını karşılayıp sokak hayvanlarına her gün mama dağıtıyor. Bayraklı’da her türlü önlemi aldıklarını dile getiren Başkan Sandal, temizlikten sağlığa; eğitimden sosyal yardımlara kadar yaptıkları çalışmaları şöyle özetledi: “İlk etapta binlerce broşür bastırıp virüse karşı yurttaşlarımızı uyardık. Tüm kültür, sanat ve spor etkinliklerimizi hemen iptal ettik. Kurslarımızı erteledik. Kapsamlı bir temizlik seferberliği başlattık. Kurduğumuz ekiplerle tüm oyun parklarını, okulları; cami, kilise, cemevi gibi tüm ibadethaneleri, spor tesislerini, yurtları ve kamu binalarını, cadde ve sokakları, dolmuş ve taksi duraklarını, araçların içini, iş yerlerini, çöp kutularını düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.”

İHTİYAÇLILARA GIDA YARDIMI
Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan ve maddi güçlükler yaşayan vatandaşlara da sahip çıkacaklarını vurgulayan Başkan Sandal, “Günübirlik kazançla çocuklarının rızkını götüren yurttaşlarımız şu an çaresizlik içinde. Bunun da sorumluluğu bizim üzerimizde. Bu konuda gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu arkadaşlarımızın ihtiyaç duyduğu gerekli gıda malzemesini sağlayacağız. Gıda ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda destek paketlerini de ulaştırma sözü veriyoruz” diye konuştu.

523 PERSONEL, 2 AMBULANS
* Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden 200, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 160 personel temizlik faaliyetlerini yürütüyor.
* Farklı müdürlüklerden toplam 51 kişilik ekip tüm cadde ve sokakları, parkları, durakları, minibüs ve taksileri, çöp kutularını, eczaneleri, iş yerlerini dezenfekte ediyor.
* Sosyal Yardım İşleri ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden 35 personel, 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet veriyor.
* 40 zabıta personeli; 5 araçla, gıda ve hijyen satışı yapılan yerlerde fiyat denetimi yapıyor. Ekipler, pazar yerlerinde hem esnafı, hem vatandaşı hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.
* Sağlık Müdürlüğü, 22 personel ve 2 ambulansla hizmet veriyor.
* Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, 3 veteriner hekim, 12 personel ve iki araçla hem sokak hayvanlarına mama dağıtıyor, hem hayvanların bakımını yapıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi