Yerelin Sesi

Basmane’de ‘Korona’ Sansürü

Basmane’de ‘Korona’ Sansürü
1.118 views
27 Nisan 2020 - 12:59

Basmane’de ‘Korona’ Sansürü

 

Haber : Murat ERVİN

Anafartalar Caddesi üzerinde, oteller sokağı civarında bir bir konaklama tesisinde geçtiğimiz günlerde yapılan koronavirüs operasyonun ardından sokak, karantinaya alındı. Vatandaşların sokağa girişini engellemek için çekilen şeritteki yazı ise çevredekiler tarafından naylon poşetlerle kapatıldı.


İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelen bir ihbar üzerine ağırlıklı olarak Afrikalı mültecilerin kaldığı otele Korona operasyonu gerçekleştirdi. Sağlık durumları tek tek incelenen Afrikalılardan bir kısmında testlerin pozitif çıkması üzerine, tedavilere için ambulanslarla hastanelere gönderildi.

Kamuoyunda ses getiren operasyonun ardından bölge Sağlık Bakanlığı ekiplerince karantinaya alındı. Otellerde kalanlar haricinde sokağa girişin tamamen yasaklandığı sokağa şeritler çekildi. Fakat sokak esnafı, işlerinin sekteye uğrayacağı korkusuyla şerit üzerine 2 farklı noktaya asılan, ‘Koronavirüs nedeniyle otel konaklayanları hariç girmek yasaktır. Ziyaret kesinlikle kabul edilmeyecektir. Aksi taktirde 155 Polis aranacaktır’ yazısını market poşetleriyle kapattı. Bu durum bölgede yaşayan duyarlı vatandaşların tepkisini çekerken, uyarı yazısının altına Sağlık Bakanlığı’nın isminin veya logosunun bulunmaması da eleştirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.