Yerelin Sesi

Basmane’de Korona Firarı İddası 

Basmane’de Korona Firarı İddası 
29 Nisan 2020 - 12:56

Basmane’de Korona Firarı İddası

 

Haber : Mustafa OĞUZ

Çevrede yaşayanlar sağlık ekipleri ve polise haber verdi 

Basmane’de koronavirüsü nedeniyle karantina uygulanan otel’de kalanların bir kısmının firar ettiği iddaları çevrede endişe yarattı. Özel kıyafetli sağlık ekipleri iki gün aradan sonra yeniden bölgeye geldi. Polis önlem alarak, otelin bulunduğu sokağa  giriş ve çıkışları yasakladı.

İzmir’de dar gelirli vatandaşların yanısıra mülteci ve göçmenlerin yoğun yaşadığı Basmane semti Anafartalar caddesi civarında bir otele, özel kıyafetli sağlık ekipleri iki gün önce  gelerek korona muaayenesi yapmış, durumu şüpheli olanları tedavi için hastaneye götürmüştü. Diğer müşteriler ise otelde karantina altına alınmış ve otele giriş çıkışlar yasaklanırken, otelin bulunduğu sokağa vatandaşları girişini engellemek üzere  çekilen şeritteki yazılar ise,  işlerinin engellendiğini öne süren bazı dükkan sahipleri tarafından üzeri naylonlarla kaplanmıştı.

POLİS KARANTİNAYA ALDI

Bu arada otelde karantina altında bulunanlardan bir kısmının firar ettiğinin çevrede yaşayanlar tarafından öne sürülmesi ve yetkililere haber verilmesinin ardından, bugün yine özel giysili sağlık ekiplerinin otele yeniden geldiği görüldü. Polis bu kez sokağı tam karantina altına alarak giriş ve çıkışları yasakladı. Çevrede yaşayan vatandaşlar firar olayının ardından ise endişe içine düştü.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi