Yerelin Sesi

Başkan Uygur’dan Mülk Sahiplerine Kira Çağrısı

Başkan Uygur’dan Mülk Sahiplerine Kira Çağrısı
28 Nisan 2020 - 16:13

Başkan Uygur’dan mülk sahiplerine kira çağrısı

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını en çok da küçük esnafı vurdu. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, salgın nedeniyle dükkanlarını kapatmalarına rağmen kirasını ödemeye devam etmek zorunda kalan esnaf için, mülk sahiplerine kira çağrısında bulundu.

UYGUR: ESNAFI KOLLAYALIM, DESTEK OLALIM

Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın birçok yerinde can kaybına neden olan korona virüs, ekonomik sıkıntıları da beraber getirdi. Tüm ülkede olduğu gibi Torbalı’da da korona virüs nedeniyle birçok işletme kapandı. Alınan tedbirler kapsamında dükkanlarının kepenklerini indiren esnafın omuzunda ise kira ve fatura yükleri kaldı. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, esnaf için mülk sahiplerine çağrıda bulundu. Kiralarını ödeyemeyen esnaftan kira alınmamasını isteyen Uygur, belediye olarak da kirasını ödeyemeyen esnafa belirli esnekliklerin sağlanacağını belirtti.

UYGUR: VAKİT ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMA VAKTİ

Mülk sahiplerine çağrıda bulunan Başkan Uygur, “Esnafımız şu günlerde sıkıntılı günler yaşıyor. Vatandaşın sağlık endişesinin yanı sıra esnafımızın geçim ve ayakta durma telaşı var. Kanun ve yasalar kapsamında esnafımıza çok fazla bir destekte bulunamıyoruz. Kiraları konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte herkes elini taşın altına koymalı. Bu kapsamda mülk sahiplerinin de kiracılarını kollaması ve gözetmesini temenni ediyoruz. Birlik ve dayanışmanın ihtiyaç duyulduğu bu günleri hep birlikte el ele bu süreci atlatalım. Vakit elini taşın altına koyma, bir birimizi kollama ve sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.