Yerelin Sesi

Başkan, Mahalleyi Topladı

Başkan, Mahalleyi Topladı
373 views
17 Mayıs 2020 - 10:57

Başkan, Mahalleyi Topladı

 

Geride bıraktığımız yıl makamını sokağa taşıyarak Çiğli sakinleriyle değerlendirme toplantıları yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Covid-19 salgını nedeniyle makamını online olarak mahallelere taşıma kararı aldı.

Covid-19 salgınına karşı daha önce sivil toplum kuruluşları ve mahalle muhtarlarıyla online toplantılar düzenleyerek sürece yönelik fikir alışverişinde bulunan Başkan Gümrükçü, bu kez de Sasalı Mahallesi sakinleriyle online toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Sasalı Mahalle Muhtarı Ahmet İzci, site yöneticileri, esnaflar, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde hayata geçirdikleri hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçü, mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini de not aldı.

“SASALI, TURİZM MERKEZİ OLACAK”
Sasalı’da tadilatı devam eden belediye hizmet binasının faaliyete girmesiyle birlikte ihtiyaçların daha hızlı çözüme kavuşturulacağının altını çizen Başkan Gümrükçü, “Hizmet binamızın açılmasıyla Sasalı’ya yönelik hizmetlerin koordinasyonu konusunda önemli bir adım atmış olacağız. Ayrıca Gediz Deltasının UNESCO doğa mirası olarak kabul edilmesiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önemli bir yol almış durumdayız. Başkanımız Tunç Soyer ve Çiğli Belediyesi’nin gücüyle Sasalı dünya çapında turizm merkezi olacak. Doğal güzellikleriyle öne çıkacak. Yakın zamanda tarım, hayvancılık ve turizm konusunda önemli atılımlar yaparak Sasalı ve Kaklıç mahallelerimizin bulunduğu bölgeyi kalkındıracağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.