Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Başkan İsyan Etti: Sanki Bir Tek Çeşme’de Oluyor

Başkan İsyan Etti: Sanki Bir Tek Çeşme’de Oluyor
334 views
07 Ağustos 2020 - 10:44

Başkan İsyan Etti: Sanki Bir Tek Çeşme’de Oluyor

Son günlerde, Çeşme ile ilgili olumsuz algı oluşturularak ilçeye kötü bir damga vurulmak istendiğini ileri süren Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇESO) Başkanı Osman Köfüncü, “Neden Çeşme? Sadece Çeşme mi sosyal mesafeyi yok etti? Türkiye’de birçok turizm ilçesi var. Niçin Çeşme gündeme geliyor, anlamak mümkün değil. Türkiye’de o kadar turistik ilçe var, o kadar beach club var; neden Çeşme?” diye sordu.

Çeşme’de Ukraynalı bir mankenin darbedilme iddiası ve ardından tartışmaların büyümesi, 6 işletmenin 15 gün süreyle kapatılması ve son olarak da Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’nın görev yerinin değiştirilmesi üzerine bir basın açıklaması yapan ÇESO Başkanı Köfüncü, “Çeşme’nin böyle bir olayla gündeme gelmesi, esnaf teşkilatı başkanı ve bir Çeşmeli olarak beni derinden üzdü. Dini, ırkı, dili, mezhebi ne olursa olsun, dünyanın hangi milletinden olursa olsun, kadına yapılan şiddeti lanetle kınıyor, o ellerin kırılmasını talep ediyoruz. ‘Ukraynalı bir mankenin darp edilmesinden dolayı Çeşme Kaymakamı görevden alındı’ diye haberler çıktı. Kaymakamımız, Çeşme’den giden ne ilk kaymakamdır, gelen de ne son kaymakamdır” diye konuştu.

“SADECE ÇEŞME’DE Mİ OLUYOR?”

Bir kadına uygulanan şiddetin kesinlikle tasvip edilemeyeceğini vurgulayan Köfüncü, “Takdir edersiniz ki; Çeşme’de, belediye, emniyet, jandarma, hastane, 43 bin nüfusa göre görev yapıyor. Her kişiye bir polis düşmeyeceğine göre, devlet görevini yapmıştır. İkazını yaptıktan sonra 6 işletme hakkında kapatma kararı vermiştir. Süre konusu tartışılır ama bir görüntü göstermek istiyorum; başka turistik ilçelerde pandemi kurallarına uyulmadığı, sosyal mesafenin yok edildiği alanların görüntüsü. Neden buraları değil de, neden Çeşme? Bu hadise sadece bizde mi oluyor? Bütün turistik ilçelerde sosyal mesafe yok edilmiştir. İnsanlarımız gerekli özeni göstermemiştir. Kurallara uymayanlar, görüldüğünde cezayı yemiştir” diye kaydetti.

“DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN”

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına her zaman dikkat çektiklerini belirten Köfüncü, “Ama bu bayramda 43 bin nüfuslu bir yerin, 1 milyon nüfusu aşmasıyla sosyal mesafenin yok edilmemesi gerekiyordu, oldu. Cezası verildi. Ama sanki Çeşme haricinde beach club yok, restoran yok. Her yerde var” diye uyardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.