Yerelin Sesi

Başkan Gümrükçü’den “Flamingo” Mesajı

Başkan Gümrükçü’den “Flamingo” Mesajı
05 Haziran 2020 - 16:29

Başkan Gümrükçü’den “Flamingo” Mesajı

 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada İzmir Kuş Cenneti’nin dünyadaki en önemli kuş cennetlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Başkan Gümrükçü, “Flamingoların tüm dünyada yaşam alanı olarak seçtiği tek metropol Çiğli. Bunun sürdürülebilir olması için Flamingoların yoldaşı olmaya devam edeceğiz” dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, daha yeşil ve yaşanabilir bir Çiğli için çalıştıklarını söyledi. Çevre ile ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Gümrükçü, “Bir yandan temizlik çalışmalarımız devam ederken diğer yandan her ay bir park açarak insanlarımıza rahat nefes alabilecekleri alanlar yaratıyoruz. Ayrıca fidan dikme çalışmalarıyla yeşil alanı arttırmaya devam edeceğiz. Bunların yanı sıra özellikle pandemi döneminde yaptığımız çalışmalarla Çiğlililere rahat nefes aldırmaya çalıştık” dedi.

“FLAMİNGOLARIN YOLDAŞIYIZ”
İzmir Kuş Cenneti’nin dünyadaki en önemli kuş cennetlerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Gümrükçü “Kuş Cennetinin içerisinde 60 binden fazla kuş türü barınıyor. Balıkların yetişme alanı olan Homa Dalyanı var. Çiğli Belediyesi olarak Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması için çabamız devam ediyor. Flamingoların tüm dünyada yaşam alanı olarak seçtiği tek metropol Çiğli. Bunun sürdürülebilir olması için Flamingoların yoldaşı olmaya devam edeceğiz. Belediyemiz bünyesinde İklim Değişikliği Müdürlüğümüzü de en kısa sürede faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi