Yerelin Sesi

Başkan Ergün, “Gölmarmara’nın da Yağmur Suyu Çilesi Sona Erecek”

Başkan Ergün, “Gölmarmara’nın da Yağmur Suyu Çilesi Sona Erecek”
28 Ocak 2019 - 9:30

 

Başkan Ergün, “Gölmarmara’nın da Yağmur Suyu Çilesi Sona Erecek”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gölmarmara ilçe merkezinin yağmur suyu çilesine son vermek için 7 buçuk milyon TL yatırım bedeli ile 8 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmasını hayata geçirdiklerini ifade ederek imalatların yüzde 70’inin tamamlandığını söyledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yeni yağmur suyu hatları ile vatandaşların derdine derman oluyor. Bu kapsamda, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Gölmarmara ilçe merkezinde de yılların sıkıntısına son verecek olan hat döşeme çalışması gerçekleştiriliyor. 7 buçuk milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen 8 kilometrelik yağmur suyu döşeme çalışması tüm hızıyla sürüyor. Çalışma tamamlanınca geçmiş yıllarda ortaya çıkan taşkın manzaraları son bulacak. Vatandaşlar için büyük bir çileye dönüşen yağışlı havalar ise artık Gölmarmaralılar için sorun teşkil etmeyecek.

İçme Suyu Hattında Çalışmalar Tamamlandı

MASKİ, ilçe merkezinde yürüttüğü proje kapsamında Baş Öğretmen Sabri Bulut ile Uğur Mumcu Caddelerindeki 3 kilometrelik ana içme suyu hattı döşeme çalışmasını tamamladı.  Uzun yıllar kullanılacak olan sağlıklı altyapı ile donatılan ilçe merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından prestij caddesi inşa edilecek. Caddelerdeki parsel bağlantıları ise devam ediyor.

“Öncelik sırasına göre işlerimizi yapıyoruz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe merkezlerinde su baskınları yaşanmaması için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek, Gölmarmara’da yürüttükleri yağmur suyu hattı çalışmasının önemine değindi. Başkan Ergün, “17 ilçede dur durak bilmeden vatandaşların refahı için çalışıyoruz. Yağmur suyu sıkıntısı olup da çalışma yapmadığımız ilçe merkezi kalmadı. Hizmetin sonu yok. Öncelik sırasına göre işlerimizi yapıyoruz. Bu kapsamda, Gölmarmara ilçe merkezinin de altyapı sıkıntılarına son verecek yağmursuyu hattı çalışmamızda yüzde 70’ lik bir seviyeye geldik. Altyapı çalışmalarını tamamladığımız yerlerde üst yapı işlerini de yürütüyoruz. Bu noktadan hareketle içme suyu hattı döşediğimiz caddeleri prestij caddeleri olarak dizayn edip vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi