Başkan Aksoy Demokrasi Fitilini Ateşledi - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:44

Başkan Aksoy Demokrasi Fitilini Ateşledi

Başkan Aksoy Demokrasi Fitilini Ateşledi
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2019 - 13:16

339 views
reklam

Menemen’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı neşeyle ve coşkuyla geçti.  Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, günün anlam ve önemine ilişkin Atatürk’ün sözünü hatırlatarak, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Tam 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, emperyalist ve işgalcilere karşı kutsal isyanı başlatmıştır” dedi.

Menemen’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı neşeyle ve coşkuyla geçti. Bölgeye ait halk oyunları ve türkülerle başlayan etkinlik, Türk Halk Müzikleri ezgileriyle son buldu. Başkan Aksoy, günün anlam ve önemine ilişkin Atatürk’ün sözünü hatırlatarak, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Tam 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, emperyalist ve işgalcilere karşı kutsal isyanı başlatmıştır. 100 yıl önce Ulu Önderimizin yaktığı meşale bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına sebebiyet vermiştir. Her gün söylediğim gibi bugün yine söylüyorum, İyi ki Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye konuştu.

‘Milli Demokratik ortamın ilk fişeği’

Başkan Aksoy 19 Mayıs gününü Türkiye’de Milli Demokratik ortamın ilk fitilini ateşleyen gün olarak nitelendirdi. Aksoy Halk evleri, Köy Enstitüleri ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşlarını hatırlatarak, Atatürk devrimlerinin filizi olduğunu söyledi. Başkan Aksoy’un açılış konuşmasının ardından etkinlik şu şekilde devam etti; Mustafa Seven THM ve TSM Korosu, Menemen Anadolu Lisesi Öğrencisi solist Burçin Dağdelen ve 3 deyiş sahnesi, Zeybek Ekibi Menemen Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu gösterisi, Menolika Pop Grup Konseri, THM Solist Arzu Mumcu konseri ve Trakya Ekibi Menemen Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu gösterisi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.