Yerelin Sesi

Baro Başkanı Yücel: Mücadelemiz Devam Edecek

Baro Başkanı Yücel: Mücadelemiz Devam Edecek
231 views
24 Haziran 2020 - 8:22

Baro Başkanı Yücel: Mücadelemiz Devam Edecek

 

Geçtiğimiz Cuma günü Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya doğru başlattıkları savunma yürüyüşünün sonunda, Ankara girişinde durdurularak fiili gözaltı koşulları altında ve kötü koşullarda tutulmaları üzerine 27 saati aşan direnişi kazanarak Anıtkabir’e çıkan baro başkanlarından İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel ve yönetim kurulu üyeleri İzmir’de coşku ile karşılandı.

İzmir Baro Binası önünde avukatlar, meslek odalarının ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile yurttaşlardan oluşan topluluğa seslenen İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel “Ankara’nın girişinde, Cumhuriyet’in başkentinin girişinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş baro başkanlarını durduracak kadar pervasız, ceberut, faşist bir anlayışla karşı karşıya kaldık. Bizi durdurdukları andan itibaren tam bir tecrit içine alındık. Dışarıdan gelen dostlarımızla, meslektaşlarımızla, basın mensupları ile görüştürmemek için, Ankara’nın sokaklarında yürümemizi engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Eziyet noktasında uygulamalar vardı” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ
Mücadeleye devam edeceklerini ifade eden İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel “Yürümeye devam edeceğiz, mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü biz haklıyız, siz haksızsınız. Kazanmak için ne gerekiyorsa, neyi nerede ne zaman söylemek gerekiyorsa biz orada olacağız ve hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

ZAFER SARHOŞLUĞU İÇİNDE DEĞİLİZ
Bir zafer sarhoşluğu içinde olmadıklarını dile getiren Av. Özkan Yücel, “İşimizin daha yeni başladığının farkındayız. Bu bölme, parçalama ve ele geçirme projesi bu ihanet projesi, bu ülkenin insanlarına zarar projesi, hak ihlallerine müdahalenin ortadan kaldırılmasına, baroların güçsüzleştirilmesine yönelik müdahale, siyasi iktidara yönelik eleştirileri ortadan kaldırmaya yönelik müdahale sona erene kadar, taslak, tasarı, çalışma ne varsa bunlar geri çekilene kadar biz bu mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.