Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

BARANSEL: “İZBAN GREVİ SONA ERDİRİLSİN”

BARANSEL: “İZBAN GREVİ SONA ERDİRİLSİN”
345 views
18 Aralık 2018 - 12:42

İZKO VE İZMİR KONFEDERASYONU BAŞKANI BARANSEL:

“İZBAN GREVİ SONA ERDİRİLSİN”

Turgay Baransel: ” Günde ortalama 300 bin İzmirli’nin taşındığı İZBAN’daki grev halkımızı da, esnafımızı da perişan etti. Tarafların acilen uzlaşmasını bekliyoruz”

İzmir Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu ve 26 federasyondan oluşan İzmir Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Turgay Baransel, sivil toplum örgütleri adına İZBAN grevinin uzlaşma ile sona erdirilmesini beklediklerini bildirdi. Baransel, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığı ile işletilen toplu ulaşım ağı İZBAN’da, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine çalışanlar tarafından başlatılan grev 9. gününe girdi. İzmirli ve esnafı perişan eden grevin sona erdirilmesini istiyoruz” dedi.

Grev öncesi İZBAN’ı günde yaklaşık 300 bin kişinin kullandığını, şu anda grev kapsamı dışındaki makinistlerle 24 dakika bir düzenlenen seferlerle ortalama 40-50 bin kişinin İZBAN ile yolculuk yaptığını kaydeden Turgay Baransel, “İzmirli de esnaf da grev nedeniyle zor günler yaşıyor” diye konuştu. Sabah saatlerinde İZBAN’dan yararlanan İzmirlilerin otobüs duraklarında yığıldığını anlatan Baransel, şöyle konuştu:

“Her sabah vatandaş işine, okuluna geç kalıyor. Saatlerce otobüs duraklarında yağmur altında çile çekiyor. Aliağa’dan Selçuk’a kadar uzun hat üzerindeki esnaf ulaşım sıkıntısı nedeniyle vatandaşın alışverişe bile çıkmaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. STK’lar olarak tarafların uzlaşmacı yaklaşımla yeniden masa başına oturarak grevin derhal sona erdirilmesini istiyoruz. Yaklaşan yılbaşı öncesi alışverişin en hızlı olduğu dönemde esnafın, bu kara kışta halkın daha fazla mağdur edilmesine izin verilmemeli. Her iki tarafın da haklı olduğu konular mutlaka vardır ama öncelik İzmir halkı ve esnafı olmalı, ortak bir noktada buluşulmalıdır.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.