Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Baraj gölüne 1 kilometrelik kaçak ağ gerdiler

MANİSA’NIN SOMA İLÇESİNDEKİ SEVİŞLER BARAJI’NDA BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ VAZİYETTE KOYA GERİLMİŞ 1 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA AĞ TESPİT EDİLDİ. KİM TARAFINDAN ATILDIĞI BELLİ OLMAYAN AĞLARI TEK TEK ÇIKARAN SOMA İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ SU ÜRÜNLERİ EKİPLERİ BOYLARI 1,5 METREYİ BULAN BALIKLARI TAKILDIKLARI AĞDAN ÇIKARARAK YENİDEN DOĞAL ORTAMINA BIRAKTI.

Baraj gölüne 1 kilometrelik kaçak ağ gerdiler
22 views
12 Şubat 2021 - 11:30

Manisa’nın Soma ilçesindeki Sevişler Barajı’nda birbirine bağlanmış vaziyette koya gerilmiş 1 kilometre uzunluğunda ağ tespit edildi. Kim tarafından atıldığı belli olmayan ağları tek tek çıkaran Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri ekipleri boyları 1,5 metreyi bulan balıkları takıldıkları ağdan çıkararak yeniden doğal ortamına bıraktı.

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri görevlileri Gençer Şencan ve Yusuf Erol Sevişler Barajı’nda rutin denetimler esnasında çok sayıda kaçak gerilen ağ tespit etti. Birbirine eklenmiş tam 11 adet ve 1 kilometre uzunluğundaki ağlar çıkarılırken çok sayıda balıkların da ağlara takıldığı görüldü. Ekipler balıkları takıldıkları ağdan çıkarak yeniden baraj sularına bıraktı.

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri kaçak avcılık yapanlara gerekli idari yaptırımların yapılabilmesi için suçu işlerken gören vatandaşların müdürlüğe bildirerek yardımcı olabileceklerini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.