Yerelin Sesi

Balçova’da Nüfusunun 4 Katı Maske Dağıtıldı

Balçova’da Nüfusunun 4 Katı Maske Dağıtıldı
405 views
16 Mayıs 2020 - 16:31

Balçova’da Nüfusunun 4 Katı Maske Dağıtıldı

 

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, salgın döneminde 80 bin nüfuslu ilçede 350 bin maske dağıttıklarını söyleyerek, “Bu sayı bizim nüfuzumuzun 4 katından fazla” diye konuştu.

Balçova’da her eve maske giderken, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evlerine günde 5 çeşit sıcak yemek ulaştırıldı. Hayırseverlerin katkısı ile binlerce erzak kolisi vatandaşlara ulaştırıldı. Tüm çalışmalarını bir program çerçevesinde yürüttüklerini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Salgının dar gelirli vatandaşlar ve işyerleri kapanan vatandaşları ciddi bir şekilde etkileyeceğini biliyorduk. Bunun için aşevimizin kapasitesini artırdık. Her gün 1000 yaşlı ve kimsesiz büyüğümüze 5 çeşit sıcak yemek ulaştırıyoruz. Binlerce aileye sosyal yardım paketlerimizi gönderiyoruz” dedi.

Balçova’da her eve maske ulaştırdıklarını da belirten Başkan Fatma Çalkaya “Maske dağıtım işi aksayınca halkımız maskeye ulaşamadı. Biz vatandaşımızı maskesiz bırakmamak için ilk başta Semtevi gönüllülerimizin yaptıkları maskeleri ve hazırladığımız dezenfektanları bizden talep eden vatandaşlara ulaştırdık. Geçen hafta Balçova’daki tüm evlere yani 40 bin konuta 4’er maske ulaştırdık. Salgın döneminde 80 bin nüfuslu ilçemizde 350 bin maske dağıttık. Bu sayı bizim nüfuzumuzun 4 katından fazla” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.