Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Bakan Koca’dan Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama

Bakan Koca’dan Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama
232 views
03 Nisan 2020 - 17:01

Bakan Koca’dan Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama

Son dakika…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeler ve alınan yeni tedbirlere ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; bugün yapılan test sayısının 16 bin160, bugün itibariyle Türkiye’de yapılan test sayısının 141 bin 716 olduğunu belirtti. Bakan Koca, bugünkü 2 bin 786 vaka sayısıyla birlikte toplam vaka sayısının 20 bin 921 ve bugün 69 vatandaşımızın kaybıyla toplam hasta kaybının da 425 olduğunu belirtti.

Bakan Koca; “Bugün İyileşen 69 hastamız daha var. Kayıp sayımız düne kıyasla az. Tablonun bütünü ise bize şunu söylüyor: Temas içinde olmamalıyız, araya mesafe koymalıyız, kendimizi izole etmeliyiz. Virüsün yayılmasını tedbirleri uygulayarak durdurabiliriz” dedi.

Salgında nüfusa göre en riskli illerin,  İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, en yüksek can kaybının 210 ile İstanbul olduğunu söyleyen Koca, hastalığın 20 yaşından itibaren daha yoğun görüldüğü, kadınlara göre erkeklerde görülme oranının daha yüksek olduğunu belirtti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.