Yerelin Sesi

Koca: Maske, Umudumuzu Arttırdı

Koca: Maske, Umudumuzu Arttırdı
746 views
22 Temmuz 2020 - 21:18

Koca: Maske, Umudumuzu Arttırdı

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs tablosunu paylaştı; “Pek çok kentimizde maske yaygınlaştı; hayat, umut verici bir düzene giriyor.” dedi.

Bakan Koca, Türkiye’de Koronavirüs bugünkü vaka sayısının 902, vefat edenlerin sayısının ise 19 olduğunu açıkladı.

Böylelikle Türkiye’de Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam  sayısı 5545’e yükselirken, vaka sayısı da 222 bin 402‘ye ulaştı.

Türkiye’de günlük  koronavirüs tablosunda yapılan açıklamada, yoğun bakımda yatan hasta sayısının 1244,  entübe edilen hasta sayısının da 381 olduğu, bugün iyileşen hasta sayısının 1203, toplam bu güne kadar iyileşen hasta sayısının da 205 bin 214 olduğu bildirildi.

Türkiye’de günlük koronavirüs tablosuna göre,  bugün 43 bin 404 kişiye test yapıldığı, bugüne kadar toplam test yapılan kişi sayısının 4 milyon 403 bin 31 olduğu görüldü.

“Vaka sayılarında ağırlığı olan illerden de özen bekliyoruz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: “Yakın günlerde ilk kez, iyileşen hasta sayımız vaka sayısından 300 fazla. Yeni vaka sayısı, 44 gün sonra 900 sınırında. Pek çok kentimizde maske yaygınlaştı; hayat, umut verici bir düzene giriyor. Vaka sayılarında ağırlığı olan illerden de özen bekliyoruz.” dedi.

Bakan Koca, COVID19.SAGLIK.GOV.TR linkine günlük vaka tablosu mesajında düzenli olarak yer verildiğini, salgının seyrini gösteren ayrıntılı grafiği; günlük ve haftalık durum raporlarını içeren sayfanın 270 milyon kez ziyaret edildiğini belirtti. Koca: Türkiye’de Koronavirüs güncel durum raporlarının yer aldığı sayfanın linkini vererek ” Doğru bilgi için her zaman bekleriz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.