Yerelin Sesi

Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama Yaptı

Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama Yaptı
22 Nisan 2020 - 17:51

Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama Yaptı

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte Türkiye’de 117 kişinin daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam  sayısı 2376’ya yükselirken, vaka sayısı da 3 bin  083 artarak, 98 bin 674’e ulaştığını söyleyen Koca, yoğun bakımda yatan hasta sayısının 1814,  entübe edilen hasta sayısının da 985 olduğunu, bugün iyileşen hasta sayısının 1559, toplam bu güne kadar iyileşen hasta sayısının da 16 bin 477 olduğu belirtti.

Koca, bugün 37 bin 535 kişiye test yapıldığını, bugüne kadar toplam test yapılan kişi sayısının 750 bin 944 olduğunu söyledi.

Tedbirlerin uygulanmasıyla ölüm oranlarının düştüğünü, yeni hasta sayısının azaldığını söyleyen Bakan Koca, büyüklerimizden ve gençlerimizden biraz daha sabır istiyoruz. İnşallah yakın zamanda bahara hızla geçmiş oluruz ifadelerini kullandı.

Bakan Koca sözlerine şöyle devam etti. : “Entübe edilenler yüzde 58’den yüzde 10’a kadar düştü. Bu, tedavide ne kadar başarılı sonuç elde ettiğimizin çok çarpıcı bir örneği. Pandemiye rağmen şu anda bile gerek servis, gerek yoğun bakım odalarımız pandemiden önceki kadar bile dolu değil. Ülkemizin sağlık sistemiyle hepimiz gurur duyalım. Sağlık çalışanlarımızın özellikle hekimlerimizin bu dönemde destan yazdığından emin olunuz. Hekim açığımız genel olarak var ama pandemiye özel bu anlamda ciddi bir sorunumuzun olmadığını görüyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “İstersek başarırız! Tarihimiz buna şahittir. Yeter ki düşünceli ve bilinçli hareket etmekten taviz vermeyelim. Ulaşacağımız güzel yarınlar bugün alınan tedbirler sayesinde olacaktır. Sorumluluklarımızı unutmayalım: Temas, Mesafe, İzolasyon.”dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi