Yerelin Sesi

Bakan Albayrak Açıkladı: Köprü Geçiş İhlalleri Nedeniyle Kesilen İdari Cezalarında İade Süreci Başladı

Bakan Albayrak Açıkladı: Köprü Geçiş İhlalleri Nedeniyle Kesilen İdari Cezalarında İade Süreci Başladı
11 Ocak 2019 - 13:52

Bakan Albayrak açıkladı: Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarında iade süreci başladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,  Twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın iade için 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeterli olacaktır” dedi.

KÖPRÜ GEÇİŞLERİN İDARİ PARA CEZASI İADESİ

02.11.2016 -31.12.2018 tarihleri arasında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden araç sınıfları itibari ile kullanılması yasak olduğu halde geçiş yapan araçlara ilişkin olarak çıkartılan kanun gereğince, idari para cezası verilmesi gereken kişilere idari para cezası verilmeyecek.

Verilmiş olanlar tebliğ edilmeyecek. Tahsil edilen para cezası tutarları iade edilecek.

İADE BAŞVURUSU NASIL OLACAK

Başvurular en yakın Vergi Dairesinden temin edilecek başvuru dilekçesi ile 28.02.2019 tarihine kadar yapılabilecek. 29.03.2019 tarihine kadar iadeler tamamlanacak

BAŞVURU DİLEKÇELERİ NASIL HAZIRLANACAK

Veri dairesine, Bankalara veya PTT’ ye yapılmış ödemeler için Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden bağlı bulunulan Vergi Dairesine hitaben Karayolları Genel Müdürlüğü Sanal Posu üzerinden veya KGM posta çeki hesabına yapılmış ödemeler için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Veraset ve Harçlar Vergi Dairesine hitaben hazırlanacak.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi