Yerelin Sesi

Ayvalık Geceleri Renklenecek

Ayvalık Geceleri Renklenecek
29 Haziran 2020 - 13:59

Ayvalık Geceleri Renklenecek

 

Ayvalık Belediyesi’ne ait amfitiyatro ve park alanı yeni yüzüyle sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Belediye tarafından işletilecek olan tiyatronun olduğu alana üç kademeli park ve alışveriş stantları yerleştirildi. Çocuklar için oyun parkı yeni oyuncaklar ile donatıldı. 3 Temmuz günü sanatçı Ozan Doğulu etkinliğiyle açılışı yapılacak olan Ayvalık Büyük Park ve amfi tiyatro pandemi süreci nedeniyle yarım kapasite ile hizmet verecek.

Kapılarını Ozan Doğulu etkinliği ile açacak olan amfi tiyatronun çevresi yeniden düzenlendi. Çam ağaçlarının gölgesinde, yerli ve yabancı turistlerin alışveriş yapabileceği ahşap stantlar kuruldu, otopark düzenlendi. Tiyatro ve park alanı yeni yüzüyle 3 Temmuz günü seyircisiyle buluşmaya hazır.

GELİRİ, BELEDİYE KASASINA
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, tiyatronun belediyenin işletme ve iştirakleri arasında yer aldığını, konserlerin ve diğer gösterilerin bundan böyle bu çatı altında yürütüleceğini söyledi. Vatandaşların etkinlikleri bundan böyle keyifle izleyebileceklerini duyuran Başkan Ergin, “Elde edilen gelir şahısların değil belediyenin kasasına girecek. Yeni yapılan düzenleme ile tiyatro sahnesi geriye doğru büyütüldü böylece girişte yer alan koltuklarda oturan seyirciler de oyunları rahatlıkla izleyebilecekler ”dedi.

OYUN ALANI, KAFE VE RESTORAN
Tiyatronun arka planında yer alan eski düğün salonunun çocuklar için modern oyuncaklar ile donatılarak çocuk oyun alanı haline getirildiğini belirten Ergin şöyle konuştu: “Salonun yerine yine belediyenin işleteceği, kafeterya ve restoran hizmet verecek. Tiyatro alanının bulunduğu atıl durumdaki üç kademeli park da değerlendirildi. 74 adet standın 57’si firmalara kiralanırken, bir bölümü de kültür ve sanat dernekleri ile sivil toplum kuruluşlarına ayrıldı.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi