Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

AYDIN ÖZCAN’DAN HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARINA BİRLİKTE ÇALIŞMA SÖZÜ

AYDIN ÖZCAN’DAN HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARINA BİRLİKTE ÇALIŞMA SÖZÜ
416 views
28 Aralık 2018 - 9:01

AYDIN ÖZCAN’DAN, HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARINA BİRLİKTE ÇALIŞMA SÖZÜ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Adayı Aydın Özcan, Hayvan Hakları konusunda Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte çalışma sözü verdi.

CHP’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi için geri sayım sürerken, İzmir Barosu Eski Başkanı Avukat Aydın Özcan, Hayvan hakları savunucularını unutmadı.

Baro Başkanlığı döneminde İzmir’de Hayvan Hakları Komisyonu’nun kurulması ve hayvanlara eziyet edenlerle mücadele konusunda STK’larla yakın çalışma içinde olan Avukat Aydın Özcan,

Ege Hayvan Hakları Federasyonu’nu ziyaret ederek sahipsiz hayvanlarla ilgili sorunlar hakkında bilgi aldı.

Ege Hayvan Hakları Federasyonu (EGEFED) Başkanı Funda Bayrı Ersoy, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu HAYKONFED Genel Sekreteri Fevziye Özkan, Doğayı-Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği DOHAYDER Başkanı Hatice Şenoğul, Seferihisar Doğa ve Havvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Köseler, Elvan Doğru ile Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi’nden  Azize Mert’in katıldığı ziyarette; sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili en önemli sorunun, İzmir’de tek hayvan ambulansı bulunması ve yetersiz olduğu dile getirilerek sayının arttırılması istendi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Avukat Aydın Özcan da, hayvanların da dünyayı birlikte paylaştıkları insanlar gibi yaşam hakları olduğunu belirtti ve birlikte çalışarak, küçük dokunuşlarla konuyla ilgili sorunların aşılabileceğini söyledi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.