Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Aydın dört mevsimi aynı günde yaşıyor

AYDINLILAR BİR GÜNDE 4 MEVSİMİ YAŞIYOR. MERKEZDE GÜNEŞLİ BİR HAVANIN HAKİM OLDUĞU AYDIN’IN YÜKSEK KESİMLERİNDE İSE TERMOMETRELER EKSİ DERECELERİ GÖSTERDİ.

Aydın dört mevsimi aynı günde yaşıyor
38 views
01 Şubat 2021 - 13:56

Aydınlılar bir günde dört mevsimi yaşıyor. Merkezde güneşli bir hava hakim olurken, Aydın’ın yüksek kesimlerinde ise termometreler eksi dereceleri gösterdi.

Kuraklık söylentileri ile panik yaşanan Aydın’da son günlerde etkili olan sağanak yağışlar vatandaşları rahatlattı. Coğrafi özellikleri ile de tüm imkanların yer aldığı Aydın’ın sahil kesimlerinde ılıman iklim hakimken yüksek kesimlerinde kar yağışı ile oluşan beyaz örtü görülmeye değer manzaralar oluşturdu. Yağışlarla birlikte şehir merkezinde güneşli bir havanın hakim olduğu Aydın’ın şehir merkezi ve ova kesimlerinde hava sıcaklıkları 21 derece olarak ölçülürken, yüksek kesimlerde ise sıcaklıklar eksi 5 dereceye kadar düştü. Bir günde 4 ayrı mevsimi yaşayan vatandaşlar karlı havanın zevkini çıkartmak için yaylalara akın etti.

Türkiye’nin birçok yerinde soğuk hava etkili olurken, aynı anda dört mevsimin yaşandığı Aydın’da renkli görüntüler ortaya çıktı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.