Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Avukatlar, Şimdi de İzmir’de Yürüyecek

Avukatlar, Şimdi de İzmir’de Yürüyecek
298 views
28 Haziran 2020 - 10:21

Avukatlar, Şimdi de İzmir’de Yürüyecek

 

Avukatlık Kanunu’nda yapılmak istenen değişikliklere karşı geçtiğimiz hafta bulundukları illerden başlattıkları ‘Savunma Yürüyüşü’ yapan baro başkanları Ankara girişinde gördükleri muameleyle ülke gündemini sarsmıştı. İzmir Barosu da, Pazartesi günü saat 19:00’da İzmir Barosu Merkez Binası önünden Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişine kadar cübbeleriye yürüyecek.

İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, avukatların ve avukatlık mesleğinin çözülmesi gereken birçok sorunu olmasına karşın, siyasi iktidarın baroların seçim sistemine yönelik yapmak istedikleri düzenlemenin baroların ya da avukatların ihtiyacı değil, siyasi iktidarın ihtiyacı olduğunu ifade etti. Yücel, “Siyasi iktidar sahte bir gündem yaratmış durumda. Baroların yapısını değiştirmek, çoklu baro yaratmak ve barolarda seçim sistemini kendi işine geldiği gibi kurgulamak için çalışma yapıyor” dedi.

“BUNLAR SİYASET İSE, YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Baroların sürekli siyaset yapmakla suçlandıklarını ifade eden Başkan Yücel, “Kadın cinayetlerinde mahkemelerde davalara müdahil olmak, İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçirilmesi için gerekli tedbirleri alın demek, Kaz Dağları’na, Hasankeyf’e, Türkiye’nin rant için talan edilen her doğa parçasına sahip çıkmak, işkence vakalarında işkencecilerin yargılanması için çaba göstermek, Çorlu’da yaşanan tren kazasında gerçek sorumluların bulunmasını istemek, Soma’da 301 insanımızı yerin metrelerce altına gömüp, kar için gerekli tedbirleri almayan faillerin yargılanmasını istemek, sandıklardan çıkan oylara sahip çıkabilmek için sandık güvenlik kurulları oluşturmak siyaset ise biz siyaset yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.