Yerelin Sesi

Avrupa Şampiyonası Selçuk’ta Olacak

Avrupa Şampiyonası Selçuk’ta Olacak
493 views
09 Temmuz 2020 - 16:58

Avrupa Şampiyonası Selçuk’ta Olacak

Efes Selçuk Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Pandemi riski olmaması halinde 2020 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’ Pamucak Sahili’nde yapılacak” dedi.

Mizuno Beach Volley Marathon

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile birlikte Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na yaptıkları başvurunun olumlu netice verdiğini belirten Başkan Sengel, pandemi ile ilgili herhangi bir risk bulunmaması durumunda 2020 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın Efes Pamucak Sahili’nde gerçekleşeceğini müjdeledi.

EYLÜL’DE YAPILACAK

Başkan Sengel’in müjdesini verdiği ve Avrupa’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen 2020 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 22 yaş altı sporcuların katılımıyla 16- 22 Eylül tarihlerinde, 18 yaş altı sporcuların katılımıyla 23- 27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Organizasyon kapsamında her iki yaş kategorisi için 35 ülkeden 32 Kadın, 32 Erkek Takımı Pamucak Sahili’ne gelecek. 2020 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası için sporcular, antrenörler ve izleyicilerden oluşan binlerce katılımcının Efes Selçuk’a gelmesi bekleniyor.

Plaj voleybolunda Türkiye mağlubiyetle başladı

YELKENCİLERİN DE YENİ ADRESİ

Pandemi öncesi Türkiye Yelken Federasyonu ile birlikte yapılan fizibilite çalışmaları sonrasında normalleşmeyle birlikte Pamucak Sahili’nin yelkencilerin de yeni adresi olacağına ilişkin umutlu olduklarını belirten Başkan Sengel, “Biz Efes Selçuk’un gelişmesi için, kaybettiği zamanı telafi ederek, hak ettiği değeri kazanması için çaba sarf ediyoruz. Umuyorum ki, pandemi olmazsa hem Efes Selçuk hem de esnafımız bu organizasyonlardan büyük kazanımlar elde edecektir” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.