Yerelin Sesi

Atıklar Puan Olacak, Alışveriş Bedavaya Gelecek

Atıklar Puan Olacak, Alışveriş Bedavaya Gelecek
30 Mayıs 2020 - 7:31

Atıklar Puan Olacak, Alışveriş Bedavaya Gelecek

Bugüne kadar dar gelirli vatandaşların yararlandığı Efeslim Kart, çevrecilerin de kullanımına sunulacak. Pazartesi gününden itibaren evlerindeki atıkları belediyenin araçlarına teslim edecek vatandaşlar, kazandıkları puanlarla esnaftan alış veriş yapabilecek

“Dar Gelirliye Destek, Esnafa Can Suyu, Çevreye Dost, Eğitime Katkı” prensipleriyle İlham Veren Kent Efes Selçuk’un sosyal ve ekonomik hayatında yepyeni bir dönemi başlatan Efeslim Kart bir süredir sadece dar gelirli vatandaşlar tarafından kullanılıyordu. Önümüzdeki süreçte Efeslim Kart çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından da kullanılabilecek.

ARAÇLAR ‘HOŞGELDİN BAHAR’ DİYECEK
1 Haziran’dan itibaren Ambalaj Atıkları Toplama Aracı belirlenen gün ve saatlerde kent merkezinde “Hoşgeldin Bahar” jeneriğiyle dolaşacak. Çevreye duyarlı Efeslim Kart sahiplerinin evlerinde biriktirmiş oldukları cam, metal, kâğıt ve plastik atıklar, Ambalaj Atıkları Toplama Aracı görevlilerine teslim edildikten sonra kartlara puan yüklenecek. Kart sahipleri yüklenen puanlarla eğitime destek olabilecekleri gibi puanlarını kent esnafından alışveriş yaparken de kullanabilecekler.

DETAYLAR İNTERNET SİTESİNDE
Efeslim Kart’ın çevreci yüzünün kentlilerle buluşacağı 1 Haziran Pazartesi tarihi itibariyle evlerinde topladıkları geri dönüştürülebilir atıkları Efes Selçuk Belediyesi’ne teslim ederek; çevreye, eğitime, kent ekonomisine katkı sunmak isteyen vatandaşlar Ambalaj Atıkları Toplama Aracı geçiş saatleri ve güzergâhları ile ilgili https://efeslimkart.com/atik-toplama-islemleri adresinden bilgi alabilecekler. Efeslim Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ise, Efes Selçuk Belediyesi Hizmet Binası girişinde yer alan Efeslim Kart Başvuru Noktası’ndan, Efes Selçuk’un sosyal yaşam kartına sahip olmak için başvuru yapabilecekler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi