Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Atatürk Kent Parkı ‘Kuş Cenneti’ne döndü

SON YILLARDA YAŞANAN KURAKLIK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ YABANİ KUŞLARIN GÖÇ YOLLARINI DA DEĞİŞTİRDİ. GÖLETLERİN VE SULAK ALANLARIN KURUMASI SONRASINDA MANİSA’DA SAFRAN ÇAYI’NIN GEÇTİĞİ ATATÜRK KENT PARKI KUŞ CENNETİ HALİNE GELDİ. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 170 DÖNÜMLÜK ARAZİ ÜZERİNE YAPILAN ATATÜRK KENT PARKI’NDA TOPLANAN GÖÇMEN KUŞLAR SU İHTİYACINI BURADAN KARŞILARKEN, KUŞLARIN BESLENME İHTİYAÇLARI İSE PARK İÇERİSİNDEKİ GÜVENLİK VE ZABITA EKİPLERİ TARAFINDAN KARŞILANIYOR.

Atatürk Kent Parkı ‘Kuş Cenneti’ne döndü
19 views
12 Şubat 2021 - 11:27

Son yıllarda yaşanan kuraklık ve iklim değişikliği yabani kuşların göç yollarını da değiştirdi. Göletlerin ve sulak alanların kuruması sonrasında Manisa’da Safran Çayı’nın geçtiği Atatürk Kent Parkı kuş cenneti haline geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 170 dönümlük arazi üzerine yapılan Atatürk Kent Parkı’nda toplanan göçmen kuşlar su ihtiyacını buradan karşılarken, kuşların beslenme ihtiyaçları ise park içerisindeki güvenlik ve zabıta ekipleri tarafından karşılanıyor.

Yunusemre ilçesinde 170 dönüm alan üzerinde yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı içerisinden geçen Safran Çayı, göçmen kuşların konaklama noktası oldu. Park içerisinde renkli görüntüler oluşturan ve vatandaşların da ilgi odağı olan göçmen kuşlar, parkta doğal yapıda ürüyor ve yaşamlarını sürdürüyor. Göçmen kuşların beslenme ihtiyaçlarının, park içerisindeki güvenlik ve zabıta ekipleri tarafından karşılandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Atatürk Kent Parkı, özellikle son dönemlerde küresel kuraklığın yaşanması nedeniyle, yaban hayvanlarının uğrak noktası olmuştur. Yaklaşık 3 yıldır, göç halindeki kanatlı hayvanlar parkımızın içerisinde bulunan dere yatağında yaşamlarını sürdürüyor. Güvenlik ve zabıta ekiplerimizle sürekli kontrol altında olan parkımızda, yaban hayvanlarının bakımlarını yapmaktayız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.