Yerelin Sesi

Ata, 40 Derecede 1 Tonluk Eziyet

Ata, 40 Derecede 1 Tonluk Eziyet
17 Mayıs 2020 - 6:34

Ata, 40 Derecede 1 Tonluk Eziyet

 

Haber: Mustafa OĞUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, 40 dereceyi bulan sıcaklarda bir tondan fazla yük taşıyan atın sahibine aşırı yük nedeniyle para cezası kesti, fazla yükü boşalttırdı. Hayvanseverler zabıtanın bu hareketi nedeniyle kendilerine teşekkür etti.

İzmir’de yaz aylarında aşırı sıcaklarda fazla yük yüklenen ve yeterli beslenmeyen atlar çoğu zaman bu ağırlığa dayanamayıp bayılıyor veya yaşamlarını yitiriyorlar. Hayvanseverlerin büyük tepki gösterdiği bu duruma seyirci kalmayan İzmir zabıtası hayvanların yaşamlarını zorlaştıran koşullara ve kişilere karşı göz açtırmıyor.

CEZAYI KESTİ, YÜKÜ BOŞALTTIRDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Alsancak Atatürk Caddesi üzerinde yaptığı denetimlerde 40 dereceyi bulan kavurucu güneş altında aşırı yüklenmiş bir at arabasını durdurdu. Belediye emir ve yasakları yönetmenliğine göre aşırı sıcak altında at arabasına bir tondan fazla moloz yükleyen at arabası sahibine 390 lira para cezası kesti. Atın üzerindeki fazla yükü de boşalttıran zabıtaya çevredeki vatandaşlar da teşekkür etti.

BAYGINLIK GEÇİRMİŞTİ
Geçtiğimiz yıl yaz aylarında İzmir, benzer görüntülere sahne oldu. Konak ilçesinde aşırı yorgunluk ve aşırı sıcaklar nedeniyle bir at, çektiği yüke daha fazla dayanamayıp bayılmıştı. Çevredeki vatandaşların hayvana su içererek tekrar ayağa kaldırdığı at, bir süre dinlendikten sonra tekrar yola koyulmuştu. Yaşanan bu görüntüler ise hayvan sahiplerinin acımasız davranışlarını bir kez daha kamuoyu gündemine getirmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi