Yerelin Sesi

Ankara’da Yeni Otobüslerin Renk ve Tasarımlarını Ankaralılar Belirleyecek

Ankara’da Yeni Otobüslerin Renk ve Tasarımlarını Ankaralılar Belirleyecek
16 Mayıs 2021 - 18:58

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ısrarlı mücadelesi sonucu Belediye Meclisinde kredisi onaylanan 254’ü CNG’li, 28 adedi ise dizel olmak üzere toplam 282 yeni otobüs alımı için çıkılan ihale süreci tamamlandı. Başkan Yavaş, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarının Başkentliler tarafından belirlenmesini istedi. EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşların renk ve tasarım fikirlerini 28 Mayıs 2021 tarihine kadar “basin@ego.gov.tr” adresine gönderebileceğini bildirdi.

Israrlı Mücadele Sonuç Verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, 2013 yılından itibaren yeni otobüs alımının gerçekleşmediği Başkent’te artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Büyükşehir Belediye Meclisinde verdiği ısrarlı mücadelesi sonuç verdi.
Belediye Meclisinde yeni otobüs alımı için 57 milyon avroluk kredi onayının ardından ihale süreci tamamlanarak sözleşme aşamasına gelindi. Katılımcı demokrasi anlayışı ve ortak akıl ilkesiyle sık sık Başkentlilerin görüşlerini soran Yavaş şimdi de yeni alınacak otobüslerin renk ve tasarımlarını Başkentlilerin seçmesini istedi.

Renk ve Tasarım İçin Anket Yapılacak

EGO Genel Müdürlüğü, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarını belirlemek amacıyla anket çalışması yapacak.
Örnek tasarımların da vatandaşlarla paylaşıldığı ilk aşamada Başkentlilerden gelecek yeni tasarımlar komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek. İkinci aşamada ise seçilen tasarımlar Ankaralıların beğenisine sunularak, bir anket düzenlenecek.
Başkentlilerin kent yönetiminde söz sahibi olması amacıyla anket gerçekleştirecek olan EGO Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile otobüs filosuna katılacak yeni otobüslerin renk ve tasarımları konusundaki fikirlerini paylaşmak isteyen vatandaşların, 28 Mayıs 2021 Cuma gününe kadar “basin@ego.gov.tr” adresine A4 formatında çizerek ya da yazılı metin olarak iletebileceklerini bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi