Yerelin Sesi

Ankara Batıkent’teki Köpek Katliamının İddianamesi Hazırlandı

Ankara Batıkent’teki Köpek Katliamının İddianamesi Hazırlandı
06 Mayıs 2019 - 13:39

Ankara Batıkent’teki bir grup sokak köpeğinin öldürülmesiyle ilgili olayda soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Batıkent’teki 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesi olayında,  üç kişi için ‘sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme’ suçlamasıyla dava açtı.

Sanıklar Musa Devran, Aydın Gölge ve Levent Özcan, tutuklama talebiyle sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından, adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

İddianameye göre, soruşturma aşamasında alınan raporlarda, tavuk etlerinde metomil maddesi bulunduğu belirlendi. Böcek ilacına batırılmış tavuk etinin bazı hayvanları öldürürken bazılarını ise sakat bıraktığı bildirildi. Metomil maddesinin insan, hayvan ve bitkiler açısından kalıcı nitelik oluşturacak şekilde çevreyi kirletmesi iddianamede yer aldı.

İddianamedeki bu gerekçelerle sanıklar; Musa Devran, Aydın Gölge ve Levent Özcan’ın iki suçtan en az 5 yıl 4’er ay hapisleri talep edildi. Sanıklar hakkında ayrıca adli para cezası da istendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi