Yerelin Sesi

Almanya, Urlalı Mahmut’u Konuşuyor

Almanya, Urlalı Mahmut’u Konuşuyor
29 Nisan 2020 - 9:52

Almanya, Urlalı Mahmut’u konuşuyor

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Almanya’da modaevi bulunan, diktiği maskeleri ülkedeki kamu çalışanlarına ücretsiz olarak veren İzmir Urlalı Mahmut Peker, bu girişimiyle bölge halkı tarafından minnetle anılıyor.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, can almaya devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinde sağlık ekiplerinin kullandığı tıbbi malzeme temininde ise büyük sıkıntı yaşanıyor. Özelikle de, yüz maskelerinin yetersizliği önemli sorunlar yaşanıyor.

İYİLİK HAREKETİNİ BAŞLATTI
Yıllar önce Urla ilçesinden Almanya’ya çalışmaya giden ve burada terzilik mesleğine girip kendi modaevini kuran iki çocuk babası Mahmut Peker, yüzlerce kişiye de istihdam sağladı. Salgının Almanya’da da yayılmasıyla birlikte Peker de, iyilik hareketini başlattı. Atölyesinde, binlerce maske diktiren Peker, bu maskeleri ücretsiz olarak yaşadığı semtte bulunan herkese dağıttı.

ALMAN HÜKÜMETİNDEN TEŞEKKÜR
Bununla da yetinmeyen Mahmut Peker, ülke genelindeki tüm kamu çalışanlarına yaptığı maskeleri ücretsiz olarak bağışladı. Alman hükümeti de bu girişimi nedeniyle Urlalı Mahmut Peker’e teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi