Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Almanlar, İzmir’e Geliyor

Almanlar, İzmir’e Geliyor
734 views
15 Temmuz 2020 - 15:58

Almanlar, İzmir’e Geliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya’nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz’da İzmir ve Kuşadası’nda ağırlayarak. Türkiye’nin turizm açısından son derece güvenli olduğunun anlatılacağı geziye 33 kişilik Alman heyet katılacak. Heyet Kemeraltı’ndan Urla ve Çeşme’ye, Efes’ten Kuşadası’na kadar bir çok bölgeyi gezecek ve ‘Safe Tourism’ kapsamında alınan önlemleri inceleyecek.

Heyeti karşılamaya ve programa Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın da katılması beklenirken heyete gerek sağlık gerekse güvenlik açısından Türkiye’nin ve tatil cenneti İzmir’in son derece etkin çalışmalar yaptığı gösterilecek. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, daha önce bakanlık tarafından Antalya’da yapılan benzer tanıtımın bu kez İzmir için organize edildiğinin altını çizdi.

murat-karacanta

SERTİFİKALI OTELLERDE KALACAKLAR

Organizasyon komitesinde yer alan Sun Express ise, TUI ve Alltours gibi tur operatörlerini temsil eden ve Almanya’nın 7 farklı şehrinden organizasyona katılacak olan seyahat profesyonellerinin Ege’nin eşsiz doğasında gerçekleşecek gezi ile birlikte, hayata geçirilen Güvenli Turizm Sertifika Programı’nı da turistik tesislerde deneyimleme imkânı bulacaklarını aktardı.

“GÜCÜMÜZÜ KORUYORUZ”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye’nin küresel salgının ardından normalleşme sürecinde en başarılı sınavı veren ülkelerden olduğuna dikkat çekerek “Bakanlığımız Güvenli Turizm Sertifika Programını uygulamaya koydu. İç hat ve uluslararası uçuşlar başladığında Türkiye yeni turizm sezonu için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumdaydı. Türkiye, turizmde her zamanki gücünü korumaya devam ediyor; dünyanın içinden geçtiği bu en zorlu süreci atlatacak alt yapıya ve donanıma sahip durumdayız” ifadelerini kullandı.

“İZMİR ÖZELİNDE GÖRECEKLER”

SunExpress CEO Yardımcısı Ahmet Çalışkan ise SunExpress’in Türk turizmin en önemli oyuncularından biri olduğunu belirterek, “Bu çerçevede önemli sayıda Alman turizm seyahat acentelerini İzmir’de ağırlayacağız. Amacımız, pandemi ile mücadelede Kültür ve Turizm Bakanlığımızın başlattığı ‘Safe Tourism’ uygulaması çerçevesinde alınan önlemleri misafirlerimize yerinde göstererek, İzmir özelinde Türkiye’nin bu konuya gösterdiği hassasiyetin altını bir kez daha çizmektir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.