Yerelin Sesi

Alkışlarla Taburcu Oldular

Alkışlarla Taburcu Oldular
364 views
30 Nisan 2020 - 14:24

Alkışlarla Taburcu Oldular

YouTube video

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde COVID-19 nedeniyle tedavi gören 3 hasta taburcu edildi. Sağlık çalışanlarının alkışlarla taburcu ettiği hastalar ile ilgili açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, “65 yaş üzerindeki 3 hastamızı sağlığına kavuşturduk. Tüm hastalarımızı sağlığına kavuşturarak uğurlamak için çalışmalarımızı kararlılıkla devam ettiriyoruz” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nden COVID-19 pandemisi ile mücadelede umut verici haber geldi. COVID-19 şüphesiyle hastaneye başvuran ve testlerinin pozitif çıkmasıyla tedaviye alınan 3 hasta taburcu edildi. Yaşları 70, 71 ve 92 olan hastalar verdikleri zorlu mücadelenin ardından sağlık çalışanlarının alkışları arasında hastaneden ayrıldılar.

1 AY TEDAVİ GÖRDÜLER
Hastaların durumu hakkında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, “Hastalarımızın üçü de 65 yaş üstü. Benzer şekilde nefes darlığı şikayetleri ile hastanemize başvurdular. COVID-19 testleri pozitif çıkınca yatışlarını yaparak tedavilerine başladık. 3 hastamız da yaklaşık 1 ay tedavi gördüler. Hastalarımızdan biri yoğun solunum sıkıntısı nedeniyle entübe edilerek Yoğun Bakım Ünitesine alındı, 10 gün içerisinde durumundaki iyileşmeyle birlikte yeniden servise aldık. Bugün geldiğimiz noktada ise çalışma arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz mücadelenin vardığı noktadan gururluyuz. 70, 71 ve 92 yaşlarındaki 3 hastamız COVID-19 ile olan mücadeleyi kazandılar. Hastalarımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin COVİD-19 pandemisiyle mücadelede tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Başta Hastanemiz olmak üzere tüm birimlerimizle bu salgınla mücadelede 7 gün 24 saat esasıyla çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi verilen bu çaba sonuçsuz kalmıyor. Her geçen gün daha fazla güzel haber alıyoruz. Ancak bu haberler rehavete sebep olmamalı. Önlemlerimize devam ederek çok yakında COVID-19 mücadelesini kazanacağız” diye konuştu.

 

 

YouTube video
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.