Yerelin Sesi

ALİAĞA’NIN PARKLARINA KADIN ELİ DEĞDİ

ALİAĞA’NIN PARKLARINA KADIN ELİ DEĞDİ
08 Kasım 2018 - 9:54

ALİAĞA,KADINLARIN EL ÖRGÜLERİ RENKLENİYOR

ZEYTİNLİ PARK RENGÂRENK

Aliağa’nın en büyük sosyal yaşam alanlarından olan Zeytinli Park, Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “Rengârenk Aliağam” projesi kapsamında el örgüleri ile renklendi.

Sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleri üreten Kent Konseyi Kadın Meclisi, Aliağa’nın park, bahçe ve sokaklarının daha estetik ve renkli bir hale dönüşebilmesi için “Rengârenk Aliağam” projesini hayata geçirdi. Aliağa Belediyesi’nin de destek verdiği proje kapsamında Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde görevli Aliağa sevdalısı gönüllü kadınlar, kendi ürettikleri el emeği örgüler ile zeytinli parkı rengârenk bir görünüme kavuşturdu.

Zeytinli parkta gerçekleştirilen etkinlikte kadınlar, ağaçları ve kent mobilyalarını el örgüleri ile süslediler. Etkinliğe katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, tüm kadınlara çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kadınlarla uzun süre sohbet eden Başkan Serkan Acar, kadınların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi.

ALİAĞA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI BERRİN ARGUNHAN: “DAHA GÜZEL, DAHA RENKLİ BİR ALİAĞA OLUŞTURMAK İSTEDİK”

“Rengârenk Aliağam” projesini kentin daha estetik ve renkli bir görünüme kavuşmasını sağlamak için hayata geçirdiklerini belirten Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan, “Bu projeyi dayanışma içerisinde kentli olma bilinciyle gerçekleştirdik. Çalışmalarımıza zeytinli parkı süsleyerek başladık. Ağaçlarımızı, banlarımızı süsleyerek daha güzel, daha renkli bir Aliağa oluşturmak istedik. Bu tabi ki daha bir başlangıç. Bundan sonra diğer parklarımızı da bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi